Powrót po dziewięciu latach

rc.fm 2 godzin temu

Ewa Rosiak, multimedalistka mistrzostw Polski w skoku w dal w różnych kategoriach wiekowych, była wieloletnia mistrzyni Ostrowa w tej konkurencji powróciła do sportu. Po dziewięciu latach przerwy m.in. na urlop macierzyński, jedna z najbardziej utytułowanych lekkoatletek w historii ostrowskiej królowej sportu wróciła na skocznię. I to w jakim stylu. Skoczyła 5,98 metra i zajęła drugie miejsce w konkursie skoku w dal za Leną Kanicką, która w ostatniej próbie uzyskała 6,07 metra. Motywy powrotu na skocznię Ewa Rosiak wyjawiła w rozmowie z radiemCENTRUM.

„Zadowolona do końca byłabym, gdyby to 6 metrów jednak pękło. Zabrakło dwóch centymetrów. Powinnam być jednak zadowolona, wszak to był mój pierwszy start po dziewięciu latach przerwy. Jak to sportowcy, zawsze chcą więcej, tak i ja chciałam więcej. Gdyby było to 6 metrów, powiedziałabym: super jak na pierwszy start. Patrząc obiektywnie, to jest naprawdę świetny wynik jak na pierwszy start po tak długiej przerwie, więc generalnie się cieszę. W ogóle nie zakładałam powrotu do sportu. Jedyną motywacją były moje dzieci, które podczas oglądania mityngu w telewizji powiedziały mi: mamo, a w ja widziałem tylko jak skaczesz w albumie ze zdjęciami. Odpowiedziałam: naprawdę synuś? To ja ci pokażę” – powiedziała radiuCENTRUM Ewa Rosiak.

I pokazała. Wynik 5,98 metra i drugie miejsce w konkursie skoku w dal podczas Otwartych Mistrzostw Ostrowa w Lekkiej Atletyce był spektakularnym powrotem, a znając ambicje Ewy Rosiak, nie powiedziała ona jeszcze ostatniego słowa.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Maciej Kmiecik

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału