Poznaliśmy zwycięzców 10. edycji PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W imprezie uczestniczyło ponad 10 tys. osób!

Ogromny sukces frekwencyjny i sportowy – w tegorocznej jubileuszowej edycji PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu na starcie stanęło aż 10 360 biegaczy. Najszybszy okazał się Nikodem Dworczak, który pokonał trasę w 1:04:03. Wśród kobiet triumfowała Natalija Semenovych, osiągając czas 1:16:56. Do mety dotarli wszyscy uczestnicy do godz. 1:30, a było ich dokładnie 10 301. euforia i zadowolenie były widoczne na twarzach zawodników, rozświetlając wrocławski Stadion Olimpijski.

Święto sportu we Wrocławiu

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na Dolnym Śląsku. Zawody te organizowane są przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław od dziesięciu lat, z wyjątkiem lat 2020 i 2021, kiedy to pandemia koronawirusa uniemożliwiła ich przeprowadzenie. W tegorocznej edycji, na starcie stanęło dokładnie 10 360 uczestników, a ukończyło ją 10 301 biegaczy. Uczestnicy byli gorąco dopingowani przez tysięce kibiców na Stadionie Olimpijskim oraz licznych mieszkańców Wrocławia, którzy gorliwie wspierali ich na trasie. Nocna atmosfera sprzyjała świętowaniu, a liczne atrakcje oraz bogata oferta gastronomiczna w miasteczku biegowym przyciągnęły tłumy miłośników sportu.

Trasa 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Trasa jubileuszowej edycji półmaratonu wiodła przez najbardziej urokliwe i interesujące zakątki Wrocławia. Uczestnicy przebiegli m.in. przez most Grunwaldzki, ul. Grodzką, Aleję Różyckiego, Aleję Wielkiej Wyspy czy pergolę Hali Stulecia. Na trasie znajdowały się także liczne strefy kibiców oraz iluminacje. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, które umiliły bieg zarówno uczestnikom, jak i kibicom zgromadzonym wzdłuż trasy.