Przed nami ciepły tydzień [Prognoza pogody 1-7 marca]

1 miesiąc temu

Pierwszy dzień marca przywita nas wiosenną aurą. Najbliższy weekend będzie ciepły i w wielu miejscach słoneczny. Słabych opadów deszczu można spodziewać się na południu i zachodzie kraju. Nocami i nad ranem będą utrzymywały się gęste mgły. W drugiej połowie tygodnia nadejdzie ochłodzenie, w ciągu dnia temperatura wyniesie do 10°C, a nocami pojawi się mróz.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na południu przeważnie duże i tam słabe opady deszczu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej na szczytach Tatr o około 4 cm. Początkowo w wielu miejscach gęste mgły. Temperatura maksymalna od 8°C nad morzem do 16°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach w porywach do 70 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-wschodni i południowy.
W nocy z piątku na sobotę mgły na południu i wschodzie, z widzialnością do 300 m.

Sobota na ogół pochmurna z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Bez opadów jedynie na Podlasiu. Temperatura maksymalna od 8°C na północy, około 13°C w centrum, do 15°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni i południowy.

Niedziela na wschodzie i w centrum pogodna i bez opadów. Na północy Polski większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu. W dzień najchłodniej będzie nad morzem do 7°C, na północy około 12°C, do 16°C w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i na Pomorzu porywisty, południowo-wschodni.

Poniedziałek we wschodniej części kraju słoneczny, w zachodniej pochmurny i deszczowy. Temperatura od 9°C do 15°C, chłodniej nad morzem, lokalnie około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty, południowo-wschodni, na zachodzie skręci na zachodni.

We wtorek w zachodniej połowie kraju przez cały czas pochmurno i deszczowo, na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. W Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C na północny do 12°C na południu i w centrum. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych.
W nocy z wtorku na środę pierwsze przymrozki na Podlasiu i Warmii, tam spadki do –2°C.

W środę na przeważającym obszarze kraju pochmurno z opadami deszczu, tylko na północnym wschodzie na ogół słonecznie i bez opadów. W górach opady śniegu, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-6°C na północnym wschodzie do 8-9°C w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.
W nocy ze środy na czwartek mróz na znacznym obszarze kraju, od –5°C w rejonie Suwałk do –1°C na Ziemi Łódzkiej. Bez mrozu tylko w województwach zachodnich.

W czwartek słonecznie, tylko na zachodzie i południu okresami zachmurzenie umiarkowane, ale bez opadów. Temperatura w dzień od 3°C na wschodzie do 9°C na zachodzie. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

Fot. lovekrakow.pl
Źródło: imgw.pl

Idź do oryginalnego materiału