Przerwali złą passę

rc.fm 1 tydzień temu

Pogoń Nowe Skalmierzyce po czterech meczach bez porażki wygrała u beniaminka Betclic 3. Ligi. Ostrovia 1909 w Artbud IV lidze, choć grała 50 minut w dziesiątkę, zwyciężyła 2:1 z Huraganem Pobiedziska. Bez wygranej jest przez cały czas Centra 1946 Ostrów, która doznała szóstej z rzędu porażki.

Pogoń Nowe Skalmierzyce cztery kolejki czekała na kolejne zwycięstwo w sezonie. Przełamała się na Stadionie Leśnym w Niechorzu z beniaminkiem Rewalskim Wybrzeżem Rewel, którego pokonała 3:1 po golach Patryka Palata, Sebastiana Kamińskiego i Daniela Kaczmarka. Pogoń, dzięki tej wygranej awansowała na 9 miejsce w tabeli, a w następnej kolejce zagra u siebie z Vinetą Wolin.

Cztery mecze bez wygranej miała też w Artbud IV lidze Ostrovia 1909. W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią za Parowozownią pokonała 2:1 Huragan Pobiedziska. Biało-czerwone pasiaki prowadziły od 11 minuty po golu Michała Derwicha. Huragan wyrównał w 24, w 35 minucie Dawid Przybyszewski dał ponownie prowadzenie Ostrovii, która cztery minuty później straciła Jakuba Jędrzejaka. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę, ale zespół trenera Józefa Klepaka nie dał sobie strzelić gola i wygrał, dzięki czemu awansował na dwunaste miejsce. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe u lidera, Lipna Stęszew.

Kompletnie nie wiedzie się Centrze Ostrów, która przegrała szósty mecz z rzędu, tym razem w Wągrowcu z Nielbą 2:4 i wciąż zamyka tabelę Artbud IV ligi z dorobkiem zaledwie 1 punktu. W następnej kolejce podejmie Polonię Golina.

na fot.: Ostrovia 1909 wygrała z Huraganem Pobiedziska