Przez dwa lata pomogli setkom podopiecznych

3 miesięcy temu

Fundacja In_Spire świętuje swoje drugie urodziny. Od tego czasu zrealizowała 120 projektów. Teraz prace plastyczne podopiecznych fundacji można oglądać na wystawie w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica.

Fundacja In_Spire mimo, iż istnieje od dwóch lat, ma na swoim koncie już 120 projektów i wielu zaopiekowanych podopiecznych. In_Spiere została założona w 2022 roku przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fundacja jest organizacją działającą na rzecz dzieci i seniorów. Skupia się na najmłodszych, którzy mają utrudniony dostęp do oferty rozwojowej. Dzięki fundacji mają szansę uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i sportowych.

– Przez te dwa lata działo się bardzo dużo. Zrobiłyśmy w sumie ponad 120 projektów w ciągu dwóch lat. Nie udałoby się to bez wsparcia wolontariuszy, firm i instytucji, które nas wspierały. Współpracujemy z firmami i instytucjami z Poznania, Wielkopolski i całego świata. Ostatnie dwa lata były bardzo intensywne – mówi Iwona Kasprzak, prezes Fundacji In_Spire.

Wystawa na Ławicy

Aktualnie Fundacja In_Spire realizuje projekt „Wrażliwcy – kultura bez barier”. To już druga edycja projektu, w którym uczestniczą dzieci z niepełnosprawnościami. W tym roku w działaniach fundacji biorą udział dzieci z Ośrodka dla Niewidomych w Owińskach oraz podopieczni Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

12 czerwca podczas świętowania 2 urodzin Fundacji In_Spier dzieci wystawiły spektakl „Mały Książę” i etiudy teatralne. Tegorocznemu projektowi „Wrażliwcy – kultura bez barier” towarzyszy wystawa prac dzieci i młodzieży. Obrazy będzie można zobaczyć na piknikach „Poznań w formie”. Równolegle są prezentowane na lotnisku Ławica, w hali przylotów. Podróżni czekający na odbiór bagaży mają więc szanse aby zobaczyć twórczość młodych artystów.

– Dzieci pokazują nam, iż wrażliwość na kulturę nie ma żadnych barier. Te bariery tworzymy sami i to zupełnie niepotrzebnie. Każdy z nas może być twórcą – mówi Natalia Urbańska Guss wiceprezes zarządu In_Spire.

fot. wPoznaniu.pl

– Projektem, który nas bardzo dotknął był projekt „Ukraina”. Z początkiem wojny uchodźcy trafili do Poznania, na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez pierwsze kilka miesięcy poświęciłyśmy się więc temu tematowi. Były to zadania związane z zapewnieniem zakwaterowania i posiłków. Do Poznania przyjeżdżały dary z całego świata. Koordynowałyśmy magazyn Fundacji In_Spire ale również ten, który prowadzony był wspólnie z Caritas Polska – dodaje Natalia Urbańska Guss wiceprezes zarządu In_Spire.

fot. wPoznaniu.pl

Zimą dzieci, które na co dzień nie mają takiej okazji, mogły wybrać się na wycieczkę. Pojechały na jarmark organizowany na terenie MTP.

– Najbardziej przejmująca jest kooperacja z dziećmi. Zimą dzieci z małych miejscowości i odległych wiosek przyjechały na jarmark świąteczny. Te dzieci, które na co dzień nie mają możliwości, aby korzystać z takich atrakcji. Najfajniejszą rzeczą było obserwowanie ich radości. To co dla nas wydaje się zwykłe i normlane, jak. np. możliwość spacerów pomiędzy straganami, dla nich było prawdziwą euforią – dodaje Iwona Kasprzak, prezes Fundacji In_Spire.

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału