Puchar SANBanku pojechał pod Brzozów

1 miesiąc temu

W Bibliotece Miejskiej w Stalowej Woli odbył się Turniej Szachowy o puchar prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego. Organizatorem była sekcja szachowa Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola.

Zawody były przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla wszystkich zawodnika. Do turnieju zgłosiło się 44 zawodników i zawodniczek ze Stalowej Woli, Pysznicy, Niska, Zabrnia, Tarnobrzega, Zielonki, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Przeworska, Biłgoraja, Cmolasa, Sędziszowa Małopolskiego, Bystrowic, Starej Wsi oraz jeden Ukrainiec. Zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci królewskiej gry.

Zwycięzcą w kategorii open został Maciej Marszałek z LKS Parnas Stara Wieś (7 pkt). Miejsce drugie zajęła Gabriela Tokarz z TSz/KSz Bystrovia (5,5 pkt), a trzecie Filip Gemzik 13ze Stali Stalowa Wola (5 pkt). Kolejne miejsce: 4. Adam Giermaniuk z Zabrnia (5 pkt), 5. Tomasz Zawadzki z Cmolasu (4,5 pkt), 6. Dariusz Zawadzki z Biłgoraja (4,5 pkt).

W juniorach w roczniku 2006-2013 pierwsze miejsce zajął Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, drugie Michał Szypuła ze Stali Stalowa Wola, trzecie Adrian Toniak z Orlika Rudnik nad Sanem, a czwarte Ignacy Krogulec z TKSzach Tarnobrzeg. Kategorię wiekową 2014 i młodsi wygrał Mateusz Mierzwa z Orlika, drugie miejsce zdobył Filip Wiśniewski ze Stali, trzecie Bartosz Nicałek (Orlik), a czwarte Kacper Puc (Stal). Najlepsi zawodnicy kategorii juniorskich otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary.