Punktowała tylko Konopianka. Triumf w derbach

Za nami dwudziesta trzecia kolejka spotkań w lidze okręgowej. Po punkty sięgnęła tylko Konopianka. Na własnym boisku okazała się lepsza od lokalnych konkurentów z Radzanowa. Choć pierwsza połowa nie wskazywała na takie rozstrzygnięcie.

Gracze Wkry prowadzili bowiem po premierowych czterdziestu pięciu minutach. Tuż przed przerwą gola na wagę prowadzenia strzelił Tomasz Rutecki. Skromnej przewagi goście nie zdołali jednak dowieźć do ostatniego gwizdka arbitra.

Gospodarze wyrównali za sprawą „samobója”. Natomiast w ostatnim kwadransie przeważyli szalę na swoją stronę. Najpierw pocelował do siatki Paweł Kaczerski. Natomiast w doliczonym czasie wygraną zespołu z Konopek przypieczętował Adrian Kocięcki.

GKS Strzegowo poległ na swoim boisku z Kryształem Glinojeck. Natomiast reprezentanci Wkry Żuromin musieli po raz kolejny uznać wyższość wiceliderów z Żuromina. W dwumeczu nie strzelili ani jednej bramki.

Konopianka Konopki – Wkra Radzanów 3:1 (0:1)
GKS Strzegowo – Kryształ Glinojeck 0:2 (0:1)
Wkra Żuromin – Korona Szydłowo 2:0 (1:0)

Pozostałe wyniki XXIII kolejki (30 kwietnia – 5 maja): Wkra Sochocin – GKS Gumino 2:1, Sona – Kurpik 0:2, Mazur – Rzekunianka 1:2, Wymakracz – Opia 0:2, Ostrovia – Ołdaki 3:1

16. GKS Gumino 23 10 33:95

XXIV kolejka (11-12 maja): GKS Gumino – GKS Strzegowo (sobota godz. 14), Kryształ – Ostrovia, Opia – Wkra Żuromin, Korona – Konopianka (niedziela godz. 16), Wkra Radzanów – Mazur (niedziela godz. 17), Rzekunianka – Sona, Kurpik – Wkra Sochocin

Fot: Wkra Żuromin