Punkty na wyjazdach. Trzy Strzegowa, jeden Konopianki

1 miesiąc temu

Premierowa seria w lidze okręgowej była udana dla dwóch naszych ekip. GKS Strzegowo zdobył boisko w Nowym Mieście, natomiast Konopianka wróciła z cennym remisem z wyjazdowej potyczki z groźną Rzekunianką.

Strzegowianie stracili swojego najlepszego strzelca Michała Pocieżnickiego. Autor 26 trafień zdecydował się na odejście do MKS-u Ciechanów. Jego sukcesor ma być Michał Rynkowski (trzy ostatnie sezony spędził w czwartej lidze w Polonii Iłowo).

Już w pierwszym meczu mógł się cieszyć z bramki. Po godzinie gry otworzył wynik rywalizacji. Natomiast sukces przypieczętował w ostatniej minucie Krystian Gosik.

W debiucie trenera Łukasza Kozłowskiego Konopianka wywalczyła oczko. Mogła wrócić z trzema – gospodarze uratowali się od przegranej dopiero w doliczonym czasie gry (rzut karny). Na listę strzelców w zespole z Konopek wpisali się Mateusz Pietruś i Kolumbijczyk Jairo Castro.

Wkra Radzanów poległa 0:3 – wszystkie gole tracąc za sprawą celnych strzałów Kacpra Winieckiego. Nie dała rady także Korona Szydłowo. Na swoim boisku zawiodła zupełnie swoich kibiców. Owszem objęła prowadzenie w konfrontacji z ULKS-em Ołdaki. Do siatki pocelował Kamil Głowacki.

Na tym się skończyło się strzelanie dla gospodarzy. Kolejne minuty należały już do zawodników z powiatu ostrołęckiego. gwałtownie doprowadzili do wyrównania. Natomiast po zmianie stron wyprowadzili decydujący cios.

Kryształ Glinojeck – Wkra Radzanów 3:0 (0:0)
Rzekunianka Rzekuń – Konopianka 2:2 (0:1)
Korona Szydłowo – ULKS Ołdaki 1:2
Sona Nowe Miasto – GKS Strzegowo 0:2 (0:0)

Pozostałe wyniki I kolejki: Wkra Bieżuń – Mazur 4:0, Kurpik – MKS Ciechanów 3:4 (cztery gole Michała Pocieżnickiego, Gladiator – Opia 1:3, FC Różan – Ostrovia 0:0

16. Mazur Ojrzeń 1 0 0:4

II kolejka (17-18 sierpnia): Sona – Ołdaki, Ostrovia – Korona, Konopianka – FC Różan, Wkra Radzanów – Rzekunianka, Opia – Kryształ, MKS Ciechanów – Gladiator, Mazur – Kurpik, GKS Strzegowo – Wkra Bieżuń

Fot: Bogdan Jakubowski