Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO 8

1 godzina temu
Zdjęcie: Uczestnicy biegu podczas startu


Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO 8 odbywał się w EkoWiosce we wsi Ruda (gm. Dobryszyce) w miniony weekend. Na uczestników czekały liczne konkurencje: biegi dla dzieci, nordic walking, półmaraton na dystansie 21 km i wiele innych konkurencji.

Dzieci i młodzież licznie wystartowały w 7. Biegowym Grand Prix Radomska.

W kategorii najmłodszej 5-7 lat (dziewczynki):

1. miejsce - Nadia Jędrzejczyk

2. miejsce - Gaja Żelazna

3. miejsce - Iga Pawlik

W kategorii najmłodszej 5-7 lat (chłopcy):

1. miejsce - Alan Pawlik

2. miejsce - Milan Pawlik

3. miejsce - Ksawery Cieślik

W kategorii 8-9 lat (dziewczynki):

1. miejsce - Celia Przepióra

2. miejsce - Wiktoria Rutkowska

3. miejsce - Amelia Ciupa

W kategorii 8-9 lat (chłopcy):

1. miejsce - Alan Pełka

2. miejsce - Przemysław Klimczak

3. miejsce - Szymon Masiarek

W kategorii 10-12 lat (dziewczyny):

1. miejsce - Amelia Jurek

2. miejsce - Lena Węgrzyńska

3. miejsce - Oliwia Jędrzejczyk

W kategorii 10-12 lat (chłopcy):

1. miejsce - Szymon Makowski

2. miejsce - Jan Konsztat

3. miejsce - Fabian Cieślik

W kategorii najstarszej 13-15 lat (dziewczyny):

1. miejsce - Liliana Nitecka

2. miejsce - Laura Tatara

3. miejsce - Nikola Kozakiewicz

Równie liczną grupę stanowili dorośli uczestnicy.

W 6. Radomszczańskim Półmaratonie najlepsi byli:

1. miejsce - Piotr Kułak

2. miejsce - Marcin Szafert

3. miejsce - Marcin Przerada

Na podium 9. Radomszczańskiego Biegu Charytatywnego "Szczęśliwa Siódemka" stanęli:

1. miejsce - Piotr Koń

2. miejsce - Michał Pilarski

3. miejsce - Artur Sochacki

W 8. Radomszczańskim Nordic Walking zwyciężyli:

1. miejsce - Tomasz Marczak

2. miejsce - Kamil Pilarz

3. miejsce - Aleksandra Dembska

Pamiątkowe puchary zwycięzcom wręczyli m.in.: Łukasz Więcek - Starosta Radomszczański, Marek Rząsowski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego i Małgorzata Dzwonek - wójt gm. Dobryszyce.

Festiwal był także okazją do wsparcia zbiórki dla Joanny i Tomasza Długoszów z Huty Drewnianej - małżeństwa, które walczy z rakiem.

* część zdjęć pochodzi z archiwum zdjęć organizatora festiwalu

Idź do oryginalnego materiału