Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO 8 odbywał się w EkoWiosce we wsi Ruda (gm. Dobryszyce) w miniony weekend. Na uczestników czekały liczne konkurencje: biegi dla dzieci, nordic walking, półmaraton na dystansie 21 km i wiele innych konkurencji.
Dzieci i młodzież licznie wystartowały w 7. Biegowym Grand Prix Radomska.
W kategorii najmłodszej 5-7 lat (dziewczynki):
1. miejsce - Nadia Jędrzejczyk
2. miejsce - Gaja Żelazna
3. miejsce - Iga Pawlik
W kategorii najmłodszej 5-7 lat (chłopcy):
1. miejsce - Alan Pawlik
2. miejsce - Milan Pawlik
3. miejsce - Ksawery Cieślik
W kategorii 8-9 lat (dziewczynki):
1. miejsce - Celia Przepióra
2. miejsce - Wiktoria Rutkowska
3. miejsce - Amelia Ciupa
W kategorii 8-9 lat (chłopcy):
1. miejsce - Alan Pełka
2. miejsce - Przemysław Klimczak
3. miejsce - Szymon Masiarek
W kategorii 10-12 lat (dziewczyny):
1. miejsce - Amelia Jurek
2. miejsce - Lena Węgrzyńska
3. miejsce - Oliwia Jędrzejczyk
W kategorii 10-12 lat (chłopcy):
1. miejsce - Szymon Makowski
2. miejsce - Jan Konsztat
3. miejsce - Fabian Cieślik
W kategorii najstarszej 13-15 lat (dziewczyny):
1. miejsce - Liliana Nitecka
2. miejsce - Laura Tatara
3. miejsce - Nikola Kozakiewicz
Równie liczną grupę stanowili dorośli uczestnicy.
W 6. Radomszczańskim Półmaratonie najlepsi byli:
1. miejsce - Piotr Kułak
2. miejsce - Marcin Szafert
3. miejsce - Marcin Przerada
Na podium 9. Radomszczańskiego Biegu Charytatywnego "Szczęśliwa Siódemka" stanęli:
1. miejsce - Piotr Koń
2. miejsce - Michał Pilarski
3. miejsce - Artur Sochacki
W 8. Radomszczańskim Nordic Walking zwyciężyli:
1. miejsce - Tomasz Marczak
2. miejsce - Kamil Pilarz
3. miejsce - Aleksandra Dembska
Pamiątkowe puchary zwycięzcom wręczyli m.in.: Łukasz Więcek - Starosta Radomszczański, Marek Rząsowski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego i Małgorzata Dzwonek - wójt gm. Dobryszyce.
Festiwal był także okazją do wsparcia zbiórki dla Joanny i Tomasza Długoszów z Huty Drewnianej - małżeństwa, które walczy z rakiem.
![]()
* część zdjęć pochodzi z archiwum zdjęć organizatora festiwalu

1 godzina temu


![Stomil zawiódł w finale baraży. W przyszłym sezonie derby z NAKI Olsztyn [WIDEO]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47305/504db96d739652e4f006fb92bd603b22.jpg)











