Ranking faktoringu dla mikrofirm – najlepsze oferty dla małych działalności

1 miesiąc temu

Jaki jest najlepszy faktoring dla MŚP?

I miejsce w rankingu firm faktoringowych, który został opublikowany na portalu dla przedsiębiorców: https://portal.faktura.pl/rankingi/ranking-firm-faktoringowych/, zajął eFaktor zapewniający finansowanie faktur aż do 15 mln zł i wypłatę zaliczki faktoringowej choćby w ciągu 24 godzin od wystawienia dokumentów sprzedażowych. Na uwagę zasługuje dynamiczny rozwój eFaktora, który odnotował ponad 60 proc. wzrostu obrotów w 2024 roku (1552 mln w porównaniu z 962 mln w 2023 roku).

Ten sukces udowadnia, iż eFaktor przyciąga przedsiębiorców zainteresowanych elastyczną ofertą i szybkimi procesami decyzyjnymi. Co więcej, eFaktor nie stosuje żadnych wykluczeń branżowych, obsługując podmioty z różnych sektorów gospodarki, w tym nietuzinkowe, niszowe biznesy. Usługi faktoringowe są dostępne zarówno dla małych, lokalnych i rodzinnych firm, jak i ambitnych start-upów technologicznych. Z oferty eFaktora korzystają choćby kluby sportowe i zawodnicy, którzy nie mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie na kolejne transze przelewów od sponsorów.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie finansowania firmowych zakupów, eFaktor może Ci zaproponować faktoring odwrotny. Dostawca produktów lub wykonawca usług otrzyma błyskawiczną płatność, a Ty – możliwość uregulowania należności w późniejszym terminie. W zależności od profilu działalności eFaktor wesprze Cię również w formie faktoringu eksportowego na rynku międzynarodowym.

Czym wyróżnia się najlepszy faktoring dla jednoosobowych działalności gospodarczych?

Jak możesz przeczytać w poradniku o faktoringu dla małych firm: https://www.olsztyn.com.pl/artykul,faktoring-online-ranking-najwygodniejszych-uslug-bez-wychodzenia-z-biura,43455.html, jednoosobowe działalności gospodarcze potrzebują przede wszystkim tzw. faktoringu na żądanie, czyli usługi polegającej na sporadycznym finansowaniu pojedynczych faktur. Dzięki temu rozwiązaniu mikroprzedsiębiorca nie jest zobligowany do zawarcia długoterminowej umowy i ponoszenia comiesięcznego abonamentu w zamian za utrzymanie dostępu do tzw. limitu faktoringowego, czyli maksymalnej kwoty wierzytelności, którą może przejąć faktor.

Najlepszym wyborem dla mikroprzedsiębiorców jest Finea, która umożliwia okazyjne finansowanie faktur sprzedażowych. Przedsiębiorca potrzebuje jedynie dokumentu tożsamości i wyciągu bankowego za ostatnie 6 miesięcy z rachunku firmowego, aby założyć darmowe konto na platformie faktoringowej. Po udanej rejestracji wystarczy się zalogować i przekazać fakturę do sfinansowania. Finea podkreśla, iż klienci nie są narażeni na ponoszenie żadnych ukrytych kosztów stałych. Jedyna opłata w tym modelu to prowizja od sfinansowanej części faktury.

Co ważne, usługi faktoringowe wpisują się w koszty uzyskania przychodu, więc pozwalają na obniżenie podstawy opodatkowania i zaliczki na podatek dochodowy. Pamiętaj, iż zatory płatnicze odbijają się na kondycji firmy na wielu poziomach – od problemów z pokrywaniem bieżących zobowiązań po pogorszenie stosunków z podwykonawcami czy pracownikami, którzy oczekują terminowej zapłaty za wykonaną pracę. Koszty faktoringu są znikome w porównaniu z łączną wartością szkód, któremu zapobiega finansowanie faktur.

Idź do oryginalnego materiału