Raport Sekcji Biegowej z Izbicy

2 miesięcy temu

Rzeszów, Żmudź, Janów, Kielecczyzna. Za zawodniczkami i zawodnikami Sekcji Biegowej Ruchu Izbica kolejne starty w różnego rodzaju imprezach biegowych.

W półmaratonie sitarskim w Rzeszowie wystartowali: Andrzej Łoiński, który uzyskał czas 1’30’28 i zajął 8 miejsce w kat. Open i 3 w swojej kategorii wiekowej oraz Monika Chmiel-Łoińska, która zmierzyła się z trasą 5 km. Czas jaki uzyskała to 32’24 dzięki czemu zajęła 10 miejsce w kat. Open wśród kobiet i 1 w swojej kategorii wiekowej.

Swojej reprezentantki Sekcja Biegowa Ruchu Izbica nie mogła nie mieć na zawodach z cyklu Kresowe Trail. Te odbyły się w Janowie i Żmudzi. W Janowie na dystansie Wertep czyli 17 km, wystartowała Jagoda Szercer, która uzyskała czas 1’40’34 i uplasowała się na 2 miejscu Open i 1 w swojej kategorii wiekowej. W Żmudzi na dystansie Szpurt czyli 7 km, także wzięła udział Jagoda Szercer, która miała czas 35’56 i zajęła 2 miejsce w kat. Open i 1 w swojej kategorii wiekowej.

Jagoda Szercer wzięła też udział w Telegraf Trail czyli 12 km biegu z dużą ilością przewyższeń po terenach Kielecczyzny. Pokonała trasę w czasie 1’51 zajmując 12 miejsce Open i 5 w swojej kategorii wiekowej.

UltraTurnicki to z kolei impreza biegowa, której celem jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale również promowanie walorów i idei utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. Na dystansie 23 km wystartowali nowożeńcy Ireneusz i Anna Golec. Ireneusz uzyskał czas 2’53 zajmując 11 miejsce Open, a Anna z czasem 3’07 była 4 wśród kobiet. (kg)