Re-Plast Unia Oświęcim znów triumfuje w meczu z JKH GKS Jastrzębie – pewne zwycięstwo 4:1!

oswiecimonline.pl 3 godzin temu

Re-Plast Unia Oświęcim odnosi kolejne zwycięstwo, pokonując JKH GKS Jastrzębie 4:1 w 13. kolejce TAURON Hokej Ligi. Zdominowana gra, skuteczne ataki i pewna obrona zaprowadziły Oświęcimian na szczyt. Sprawdź, jak przebiegał mecz!

Zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim w pełnej dominacji nad JKH GKS Jastrzębie podczas meczu 13. kolejki TAURON Hokej Ligi. / foto: polskihokej.eu

Zwycięska passa Re-Plast Unii Oświęcim trwa

Wtorkowy wieczór przyniósł kolejny sukces drużynie Re-Plast Unii Oświęcim, która pokonała gospodarzy z Jastrzębia-Zdroju 4:1 w ramach 13. kolejki TAURON Hokej Ligi. Mimo wyrównanej pierwszej tercji, w której żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki, goście dominowali w dalszej części spotkania.

Kluczowe momenty meczu i triumf gości

Już w drugiej tercji Henry Karjalainen otworzył wynik, trafiając do siatki po podaniu od Christophera Liljewalla i Erika Ahopelto. Chwilę później to Jere Vertanen podwyższył prowadzenie, ponownie korzystając z asysty Karjalainena i Ahopelto, co dodatkowo wzmocniło przewagę Oświęcimian.

W trzeciej tercji to Christopher Liljewall zdobył kolejną bramkę, przybliżając Re-Plast Unię Oświęcim do pewnego zwycięstwa. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie golem Taneliego Ronkainena, który skutecznie wykorzystał wsparcie Emila Bagina i Hannu Kuru. Jednak na ostatnich sekundach meczu Liljewall ponownie trafił do bramki, ostatecznie ustalając wynik na 4:1.

Spotkanie, które oglądało 560 widzów, obfitowało w intensywne momenty, a obie drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem. Strzały na bramkę wyniosły 30:35 na korzyść gości, co podkreśliło ich ofensywną siłę.

Sędziowie tego meczu, Bartosz Kaczmarek i Marcin Polak, wraz z asystentami Michałem Żakiem i Łukaszem Sośnierzem, pilnowali przestrzegania zasad, rozdając łącznie 18 minut kar dla obu drużyn. Mimo kar, Oświęcimianie skutecznie kontrolowali grę, co pozwoliło im na odniesienie kolejnego ważnego zwycięstwa.

Pod wodzą trenera Nika Zupančiča, Re-Plast Unia Oświęcim konsekwentnie pokazuje, iż jest jednym z głównych pretendentów do tytułu w tegorocznych rozgrywkach TAURON Hokej Ligi.