Rekord sezonu. KPR Ruch po raz drugi rozbił Legnicę (zdjęcia)

6 miesięcy temu

EISBERG Dziewiątka Legnica w rundzie rewanżowej Ligi Centralnej Kobiet prezentował się z dobrej strony. Wygrał cztery z sześciu spotkań. Jednak starcie z liderem z Chorzowa było dla niego jak zderzenie ze ścianą.

Mimo iż Ruch grał bez swojej podstawowej rozgrywającej i najlepszej strzelczyni w tym sezonie Aleksandry Salisz (kontuzja w poprzednim meczu w Kielcach), to po raz drugi rozgromił Dziewiątkę. Przy okazji ustanowił rekord – 43:21 to najwyższe zwycięstwo „Niebieskich” w tej kampanii.

Ani przez moment sukces nie był zagrożony. Po 11 minutach drużyna Ivo Vavry odskoczyła na 8:3, w 20. minucie było już 16:7, a na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 22:10. Po zmianie stron szansę dostały juniorki Ruchu: Dominika Sikora debiutowała w pierwszym zespole już wcześniej, za to po raz pierwszy kibice zobaczyli Julię Rejdych.

17-latka na kwadrans przed końcem wykorzystała rzut karny. Ale to był dopiero początek! Później trafiła jeszcze cztery razy (w tym dwie „siódemki”), notując bardzo udane wejście do seniorskiego handballu.

Po 17. zwycięstwie w okresie KPR Ruch utrzymuje 7-punktową przewagę nad MTS Żory. Do końca sezonu pozostało pięć meczów. Chorzowianki potrzebują jeszcze trzech wygranych, by zapewnić sobie powrót do Orlen Superligi Kobiet.

W Lidze Centralnej Kobiet nastąpi teraz kilkutygodniowa przerwa. KPR Ruch wróci do gry w weekend 13-14 kwietnia, gdy rozegra zaległy mecz z APR PreZero Radom.

Zobacz zdjęcia z meczu KPR Ruch – Dziewiątka Legnica (Fot. Marcin Bulanda)