Prawie 120 osób ukończyło piąty Bieg Powitania Lata w Czarnożyłach. To rekord frekwencji.
Gospodarze nie byli zbyt gościnni. Pierwsze i drugie miejsce zajęli reprezentanci gminy Czarnożyły. Wygrał Kacper Owczarek, a 40 sekund za nim linię mety przeciął Krzysztof Kozik (obaj z Wieluń Biega).
Na pewno dobrze się wygrywa u siebie, ponieważ jest tu bardzo dużo znajomych. Dużo osób mnie zna, miałem dużo kibiców i dobrze wygrywa się na swoich terenach – komentował Owczarek.
Trzecie miejsce w biegu na dystansie 5 km zajął Przemysław Fiołka z Aktywnego Ostrzeszowa. Pierwszą piątkę uzupełnili kolejni przedstawiciele Wieluń Biega: Łukasz Stanek i Marcin Janus.
W kategorii kobiet triumfowała Ewa Wyrembak z ZaDyszki Skomlin.
Tak ciężko się biegło, bo było gorąco, piasek, parzyło bardzo od asfaltu i górki, a ja bardzo nie lubię górek – mówiła najlepsza wśród pań.
W najlepszej trójce kategorii kobiet znalazły się ponadto Roksana Antończyk i Patrycja Człowiek.
Bieg ukończyło 117 osób, co jest rekordem imprezy. Wcześniej odbyły się biegi przedszkolaków oraz uczniów podstawówek.
Wyniki rywalizacji znajdziecie tutaj.
Fot. Krzysztof Krawczyk


1 dzień temu














