Rekordowy Bieg Powitania Lata. Triumfy Owczarka i Wyrembak

1 dzień temu

Prawie 120 osób ukończyło piąty Bieg Powitania Lata w Czarnożyłach. To rekord frekwencji.

Gospodarze nie byli zbyt gościnni. Pierwsze i drugie miejsce zajęli reprezentanci gminy Czarnożyły. Wygrał Kacper Owczarek, a 40 sekund za nim linię mety przeciął Krzysztof Kozik (obaj z Wieluń Biega).

Na pewno dobrze się wygrywa u siebie, ponieważ jest tu bardzo dużo znajomych. Dużo osób mnie zna, miałem dużo kibiców i dobrze wygrywa się na swoich terenach – komentował Owczarek.


Trzecie miejsce w biegu na dystansie 5 km zajął Przemysław Fiołka z Aktywnego Ostrzeszowa. Pierwszą piątkę uzupełnili kolejni przedstawiciele Wieluń Biega: Łukasz Stanek i Marcin Janus.

W kategorii kobiet triumfowała Ewa Wyrembak z ZaDyszki Skomlin.

Tak ciężko się biegło, bo było gorąco, piasek, parzyło bardzo od asfaltu i górki, a ja bardzo nie lubię górek – mówiła najlepsza wśród pań.


W najlepszej trójce kategorii kobiet znalazły się ponadto Roksana Antończyk i Patrycja Człowiek.

Bieg ukończyło 117 osób, co jest rekordem imprezy. Wcześniej odbyły się biegi przedszkolaków oraz uczniów podstawówek.

Wyniki rywalizacji znajdziecie tutaj.

Fot. Krzysztof Krawczyk

Idź do oryginalnego materiału