Remis był blisko. Punkt uciekł w końcówce

10 miesięcy temu

Wszystkie pojedynki z drużynami ze ścisłej czołówki piłkarze Mławianki przegrali różnicą jednego gola. Tak było w przypadku rywalizacji z Lechią, Bełchatowem oraz Świtem. Nic w tej kwestii nie zmieniło się w sobotnie popołudnie.

Trener Michał Kolanowski nie boi się rotować kadrą. Choć te manewry utrudnia fakt, iż nie wszyscy zawodnicy są do jego dyspozycji. Z urazami zmagają się bowiem Mateusz Karol i Oleksandr Masalov. Do „szpitala” dołączył w minionym tygodniu także Mateusz Markowicz.

Problemów nie brakuje, szczególnie w ofensywie pole do rotacji jest wyjątkowo szczupłe. Dlatego plan na Pogoń Grodzisk Mazowiecki mógł tylko jeden. Skupienie się na obronie i czekanie na okazję do wyprowadzenia szybkich kontrataków.

Idea wyjątkowo słuszna, zważywszy na potencjał obu ekip. Długo udawało się to zrealizować, choć w 39. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Dominika Gedka (wcześniej Norbert Florczak popisał się dwiema wybornymi interwencjami).

Na szczęście mławianie zdołali gwałtownie wyrównać straty. Stanislav Hrebeń zabrał piłkę jednemu z rywali, po czym zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz Pogoni nie zdołał utrzymać strzału w rękach. Futbolówka przekroczyła linię bramkową.

Dzięki temu w drugiej połowie nasi gracze mogli wrócić do planu nakreślonego jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Niestety wyniku remisowego nie udało się dowieźć do końca. W 90. minucie nie udało się zablokować dośrodkowania z prawej strony. Dzięki temu Ołeksij Zinkewycz oddał celny strzał z paru metrów.

Arbiter doliczył do regulaminowego czasu jeszcze pięć minut. Niestety Mławianka nie zdołała po raz kolejny doprowadzić do wyrównania.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Mławianka Mława 2:1 (1:1)
Mławianka: Florczak – Kurowski, Komorowski, Szczerbowski (77. Tunkiewicz), Powązka (46. Tworek, 90. Chmielewski), Kopacz (66. Olczak), Hreben, Hurenko, Karwowski, Stefański, Odillon

Pozostałe wyniki XIV kolejka (28-29 października): Lechia – Pilica 1:2, Świt – Unia, Victoria – Broń 1:1, Warta – Pelikan 2:0, GKS Wikielec – Legia II 1:1, Legionovia – Olimpia 0:0, Jagiellonia II – GKS Bełchatów 3:2, ŁKS Łomża – Concordia 2:4

18. Pilica Białobrzegi 14 10 14:34

XV kolejka (4-5 listopada): GKS Bełchatów – Lechia, Olimpia – Jagiellonia II, Legia II – Legionovia, Pelikan – GKS Wikielec, Broń – Warta, Concordia – Victoria, Mławianka – ŁKS Łomża (sobota godz. 14), Świt – Pogoń, Pilica – Unia

Fot: Bogdan Jakubowski