Remis piłkarzy Górnika Łęczna w Katowicach

3 tygodni temu

Z 1 punktem ze Śląska wracają piłkarze Górnika Łęczna. W 29. kolejce Fortuna 1 ligi zielono-czarni bezbramkowo zremisowali w Katowicach z GKSem.

W 62. minucie goście przez moment cieszyli się po tym jak Dawida Kudłę pokonał Piotr Starzyński. Sędziowie odgwizdali jednak pozycję spaloną łęczyńskiego pomocnika, a VAR potwierdził słuszność tego werdyktu.

Przypomnijmy, iż remisem, ale 1:1 zakończyło się wcześniej inne spotkanie pierwszoligowca z regionu. Motor Lublin, choć wygrywał od 3. minuty z Chrobrym Głogów, to jednak nie zdołał prowadzenia utrzymać do końca.

Wskutek dzisiejszych (25.04) rezultatów oba zespoły z województwa lubelskiego wypadły poza strefę barażową. Z 46 punktami w tabeli Górnik Łęczna jest siódmy, a mający taki sam dorobek Motor Lublin ósmy.

Do końca sezonu pozostało pięć kolejek. W najbliższej Górnik w niedzielę u siebie zagra z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, z kolei w poniedziałek wyjazdowym rywalem Motoru będzie Odra Opole.