Remisujemy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:1

mkschojniczanka.pl 1 miesiąc temu

Chojniczanka zremisowała w wyjazdowym meczu w Grodzisku Mazowieckim w ramach 8. kolejki Betclic 2. Ligi z liderem tabeli, Pogonią. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Na początku spotkania narzuciliśmy tempo i wywarliśmy na gospodarzach presję. Już w piątej minucie Błażej Szczepanek podał piłkę na czystą pozycję do Kacpra Korczyca, który oddał strzał, ale w ostatniej chwili próba została zablokowana przez obrońcę Pogoni. Następnie celnym strzałem popisał się Michał Biskup tuż zza pola karnego, ale i ta próba nie zakończyła się w siatce – tym razem swojej bramki strzegł bramkarz gospodarzy.

Sytuacja jednak zmieniła się kilka chwil później. To właśnie po wywalczonym rzucie rożnym przez Biskupa padła bramka dająca nam prowadzenie. Po dośrodkowaniu Szczepanka w pole karne, przed bramką zrobiło się małe zamieszanie. Jeden z obrońców Pogoni próbował następnie wybić piłkę, ale nabił on Bartłomieja Czajkę, kierując ją do siatki naszych rywali.

Pogoń, która do tej pory nie przegrała żadnego meczu w Betclic 2. Lidze, starała się oczywiście poprawić swoją sytuację. Tutaj jednak należały się słowa uznania dla naszej linii obrony na czele z Tomaszem Boczkiem, która nie pozwalała gospodarzowi doprowadzić do klarownej sytuacji, a jeżeli już dochodziło do groźniejszych momentów naszej bramki strzegł Damian Primel.

To właśnie nasz bramkarz w jednej z sytuacji wyszedł daleko poza pole karne na swoją lewą stronę, blokując dośrodkowanie w kierunku bramki, a sędzia uznał całą sytuację za fault, za co nasz bramkarz otrzymał żółtą kartę. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Marcel Stefaniak próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta z rzutu wolnego, jednak ta część spotkania zakończyła się naszym prowadzeniem 0:1.

Po zmianie stron Pogoń próbowała znaleźć sposób na obronę Chluby Grodu Tura, próbując wykorzystać również fakt, iż teraz Damian Primel bronił bramki pod słońce, jednak stanowiliśmy dla gospodarzy wyzwanie.

W 55. minucie dobrą interwencją w obronie popisał się Valerijs Šabala, który wszedł na drugą połowę. Nasz napastnik sparował strzał na swoją klatkę piersiową, co gospodarze próbowali zinterpretować jako zagranie ręką w polu karnym, ale sędzia podjął słuszną decyzję o niepodyktowaniu rzutu karnego gospodarzom.

Po dłuższym okresie pod naszą bramką, udało się przenieść piłkę na drugą połowę. Akcja Dariusza Kamińskiego oraz Šabali zakończyła się w 64. minucie dobrym, choć minimalnie niecelnym strzałem Mateusza Bąkowicza z dystansu, który powędrował tuż przy prawym słupku bramki gospodarzy.

Pogoń kontynuowała presję i niestety w 79 minucie wykorzystała swoją okazję. Po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu płasko po ziemi, piłkę próbował wybić Mateusz Bąkowicz. Zrobił to jednak niefortunnie i zaskoczył Damiana Primela, strzelając gola samobójczego i doprowadzając do remisu.

W 85. minucie z akcją indywidualną pobiegł Dariusz Kamiński, a następnie po podaniu, bliski strzelenia gola był Jakub Romanik, który wszedł kilka chwil wcześniej. Minutę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Valerijs Šabala uderzył tylko w słupek.

Gospodarze szukali pomysłu w ostatnich minutach, ale ostatecznie mecz zakończył się remisowym wynikiem 1:1.

Już za tydzień, w niedzielę 15 września o godzinie 13:00, na naszym stadionie przy Mickiewicza 12 podejmiemy u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

8. KOLEJKA BETCLIC 2. LIGA: Pogoń Grodzisk Mazowiecki — Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1).

0:1 – Beniamin Czajka 9′
1:1 – Mateusz Bąkowicz 79′, gol samobójczy

Pogoń: 1. Dmytro Sydorenko — 7. Jakub Apolinarski, 21. Kacper Łoś, 16. Aleksander Gajgier, 99. Karol Noiszewski (80′, 17. Jakub Niewiadomski), 15. Nikodem Niski — 10. Damian Jaroń (70′, 19. Piotr Urbański), 5. Matheus Dias, 23. Kacper Sommerfeld (70′, 4. Igor Korczakowski), 13. Jakub Lis (46′, 8. Erwin Bahonko) — 9. Kamil Odolak (70′, 11. Dawid Dzięgielewski).

Chojniczanka: 29. Damian Primel — 2. Mateusz Bąkowicz, 8. Tomasz Boczek, 5. Beniamin Czajka, 11. Marcel Stefaniak — 91. Kacper Korczyc (84′, 24. Jakub Romanik), 6. João Guilherme (46′, 20. Valērijs Šabala), 66. Patryk Olejnik (63′, 21. Jakub Goliński), 7. Błażej Szczepanek (72′, 18. Przemysław Sajdak), 58. Bartosz Pikul (46′, 10. Dariusz Kamiński) — 9. Michał Biskup.

Żółte kartki: Noiszewski, Matheus Dias, Bahonko — Primel, Olejnik, Šabala.

Czerwona kartka: Matheus Dias (90′, Pogoń, za drugą żółtą).

Sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań).