Remont stadionu żużlowego coraz bliżej. Decyzja możliwa w lipcu

4 dni temu

Kibice opolskiego żużla z niecierpliwością wyczekują remontu stadionu przy ul. Wschodniej. Aby mógł on dojść do skutku, musi jednak dojść do zamiany działek pomiędzy miastem a spółką PKP Intercity Remtrak, co, jak się okazuje, może mieć miejsce już niebawem.

– Na dzień dzisiejszy, jak rozmawiałem ostatnio z Prezydentem Wiśniewskim, o ile tylko uregulujemy wszystkie sprawy związane z ochroną środowiska i rekultywacją terenu, to się spotkamy i wtedy będziemy finalizować zamianę tych działek. Trochę to trwa, bo na przekazanie z naszej strony Remtraka, musi wyrazić zgodę Pan Minister, ale wszystko idzie w dobrą stronę – przyznaje Zbigniew Ciemny, prezes zarządu PKP Intercity Remtrak.

Szacuje się, iż decyzja może zapaść już w lipcu. Prezes zarządu spółki PKP Intercity Remtrak Zbigniew Ciemny zapewnia, iż gdy tylko otrzymają wszystkie wymagane zezwolenia, niezwłocznie przystąpią do zamiany gruntów. Warto zaznaczyć, iż zyskają na tym obie strony, bowiem na terenie, który zostanie przekazany przez miasto, ma powstać parking dla pracowników spółki Remtrak.

Zbigniew Ciemny:

Autor: Damian Serwuszok

Idź do oryginalnego materiału