Reprezentacja gminy Żabno wygrała międzynarodowy turniej piłki nożnej w niemieckim mieście partnerskim Bad Berka, zdobywając puchar zwycięzców

zabno.pl 1 godzina temu

W miniony weekend nasi zawodnicy wygrali sportową rywalizację, pokonując drużyny gospodarzy oraz francuskiego miasta Solesmes. Zwycięski zespół stworzyli wspólnie piłkarze pięciu lokalnych klubów: MLKS Polan Żabno, LKS Łęgovia Łęg Tarnowski, ŚKS Unia Niedomice, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz LKS Ikar Odporyszów. Ponadto mecze turniejowe sędziowali arbitrzy z naszej gminy: Paweł Fido, Mateusz Libera i Sebastian Kieć.

Wydarzenie miało też piękny akcent dyplomatyczny – polska delegacja wręczyła klubowi FC Einheit Bad Berka okolicznościowy puchar z okazji ich awansu do wyższej ligi. Serdecznie dziękujemy partnerom z Niemiec za zaproszenie i możliwość udziału w tym wspaniałym turnieju.

Idź do oryginalnego materiału