REPREZENTACJA PODSTAWÓWEK NA KOLARSKICH MISTRZOSTWACH POLSKI W ŚREMIE

ostrodanews.pl 2 godzin temu

W niedzielę, 22 września, w Śremie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie MTB. Reprezentacja Ostróda Sport Team stanęła na starcie w pięcioosobowym składzie, po tym jak jeden z zawodników rozchorował się tuż przed wyjazdem.

Sobotni trening ujawnił wymagający charakter trasy, pełnej trudnych elementów technicznych. Jednak zawodnicy Ostróda Sport Team doskonale sobie z nimi poradzili, pokazując przygotowanie na najwyższym poziomie.

W niedzielę rywalizację rozpoczęła Iga Rawdanowicz, która w kategorii dziewcząt klas IV zajęła znakomite 5. miejsce, tracąc zaledwie 12 sekund do podium. Następnie na trasę wyruszył Mateusz Jarosz, rywalizując na tej samej trasie wśród chłopców klas IV, kończąc wyścig na 21. pozycji.

W wyścigu chłopców klas VI zmierzył się Maksymilian Ostrowski, który miał do pokonania dwie wymagające rundy i ostatecznie uplasował się na 29. miejscu.

O 14:30 do zmagań klas VIII stanęli Tomasz Janowski i Wiktor Karwowski. Niestety, Tomasz nie ukończył wyścigu z powodu zerwania łańcucha już na starcie. Wiktor, rozpoczynając z 3. linii, sukcesywnie poprawiał swoją pozycję i zakończył wyścig na 12. miejscu.