Resovia Rzeszów — Chojniczanka 1:0

mkschojniczanka.pl 2 miesięcy temu

Chojniczanka uległa Resovii 0:1 w wyjazdowym meczu 2. kolejki Betclic 2. Ligi.

Pierwsza połowa spotkania to wiele popisów naszego bramkarza, Damiana Primela. Dobrą interwencją popisał się już w piątej minucie spotkania, a kolejną w 14., kiedy piłkę wybił z linii bramkowej. Już dwie minuty później po raz kolejny skutecznie interweniował, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

Niestety, w 23. minucie to gospodarz spotkania trafił do naszej bramki. Po strzale Macieja Górskiego Damian Primel zaliczył kolejną interwencję. Piłka jednak trafiła pod nogi Bartłomieja Eizencharta, który otworzył wynik spotkania na 0:1 dla Resovii.

Pod koniec pierwszej połowy Chojniczanka miała swoje okazje. Najpierw w 39. minucie, po przebiegnięciu sporego dystansu, Adrian Kacerik spróbował swoich sił po strzale, jednak piłka poszybowała nad bramką. Dwie minuty później okazję na wyrównanie miał Kacper Korczyc, jednak futbolówka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. Jeszcze tuż przed zejściem do szatni Valērijs Šabala oddał groźny strzał głową, ale czujny w bramce był bramkarz Resovii. Trener Damian Nowak wykorzystał przerwę na przeprowadzenie pierwszych dwóch zmian. Za Joao Guilherme wszedł Przemysław Sajdak, a Jakub Branecki zamienił w ataku Michała Biskupa.

W 50. minucie meczu Bartosz Pikul oddał strzał po ziemi na bramkę naszego przeciwnika, ale ta próba została powstrzymana. Niedługo później do gry ponownie wszedł Damian Primel, który interweniował przy strzale z 10 metrów, oddalając zagrożenie na rzut rożny.

Trener Nowak postanowił zmienić kolejnych dwóch zawodników z placu gry. Bartosza Pikula wszedł za Macieja Kozinę, a Jakub Romanik pojawił się w miesjce Kacpra Korczyca.

69. minuta spotkania była dla nas szczęśliwa. Zawodnik Resovii był w stanie oddać strzał z 15 metrów, ale piłka trafiła w słupek bramki Primela. Minutę później odpowiedzieliśmy strzałem z dystansu, ale piłka nie poszybowała w światło bramki Resovii.

Kolejną skuteczną interwencją popisał się Primel w 83. minucie. Po akcji trzech zawodników gospodarzy przeciwnik spróbował swojego szczęścia z ostrego kąta, ale nasz bramkarz sparował nogą piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później z podobnej pozycji padł kolejny strzał, ale i tym razem Primel nie dał się zaskoczyć. Jeszcze na ostatnie minuty wszedł Tomasz Boczek, który zastąpił Błażeja Szczepanka.

Ostatecznie jednobramkowe prowadzenie Resovii utrzymało się do końca meczu.

Już za tydzień mecz 3. kolejki Betclic 2. Ligi. U siebie, na stadionie przy Mickiewicza 12, podejmiemy Zagłębie Lubin II. Początek spotkania w piątek 2 sierpnia o godzinie 20:00.

2. KOLEJKA BETCLIC 2. LIGA: Resovia Rzeszów — Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0).

1:0 – Bartłomiej Eizenchart 38′

Resovia Rzeszów: 1. Jakub Tetyk, 2. Mateusz Bondarenko, 6. Bartłomiej Wasiluk (58′, Danian Pavlas), 7. Filip Zawadzki (58′, Danian Pavlas), 9. Maciej Górski, 14. Marcin Urynowicz, 17. Radosław Adamski, 20. Radosław Bąk, 24. Bartłomiej Eizenchart (71′, Radosław Kanach), 25. Gracjan Jaroch, 38. Glib Bukhal.

Chojniczanka: 29. Damian Primel, 16. Adrian Kacerik, 21. Jakub Goliński, 5. Beniamin Czajka, 11. Marcel Stefaniak, 6. Joao Guilherme (46′, 18. Przemysław Sajdak), 7. Błażej Szczepanek (86′, 8. Tomasz Boczek), 20. Valērijs Šabala, 91. Kacper Korczyc (63′, 24. Jakub Romanik), 58. Bartosz Pikul (63′, 79. Marcin Kozina), 9. Michał Biskup (46′, 98. Jakub Branecki).

Żółte kartki: Adamski, Bondarenko — Goliński, Šabala