Rezerwy nie dały rady. Awans uciekł w ostatniej kolejce

3 miesięcy temu

Dobiegł końca sezon na A-klasowych boiskach. Niestety rezerwom Mławianki nie udało zrealizować ambitnego celu jakim był awans do ligi okręgowej. W ostatnim meczu polegli na swoim boisku z konkurentami z FC 2012 Różan.

Jesienią mławianie pokonali drużynę z powiatu makowskiego – na dodatek zrobili to na wyjeździe. Rewanż mógł się w takich okolicznościach wydawać tylko formalnością. Tym bardziej, iż mławska „dwójka” nie zwykła gubić punktów na swoim boisku.

Jednak rzeczywistość okazała się brutalna dla podopiecznych Piotra Króla. Stracony w 4. minucie gol ustawił przebieg wydarzeń. Mławianie musieli atakować, ale okazali się bezradni w ofensywie.

Na dodatek po godzinie gry pozwolili przeciwnikom na wyprowadzenie kolejnego ciosu. To rozstrzygnęło losy konfrontacji – gospodarzy stać już było tylko na uratowanie honoru. W 79. minucie celnym uderzeniem popisał się Patryk Jankowski.

Z kolei Żak Szreńsk żegna się po roku z A-klasą. Na koniec poległ 2:6 z Bartnikiem Myszyniec. Na listę strzelców w drużynie prowadzonej przez Marka Dobrowolskiego wpisali się Bartosz Piórkowski i Zbigniew Kalinowski.

Mławianka Mława – FC 2012 Różan 1:2 (0:1)
Żak Szreńsk – Bartnik Myszyniec 2:6 (1:2)

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki (15-16 czerwca): Korona – GKS Łyse 1:1, GKS Pokrzywnica – GUKS Krasnosielc 4:1, Świt – KS Wąsewo 0:3, KS Pniewo – Gladiator 0:3 – walkower, Narew II – Orzeł 3:0

1. Gladiator Słoszewo 26 74 148:19
2. FC 2012 Różan 26 63 106:34
3. Narew II Ostrołęka 26 59 89:26
4. Mławianka II Mława 26 57 86:30
5. Orzeł Sypniewo 26 49 81:50
6. GUKS Krasnosielc 26 37 32:54
7. GKS Pokrzywnica 26 34 67:83
8. GKS Łyse 26 30 56:73