[REZERWY] Pokonujemy Jaguar Gdańsk 4:3! (0:0)

mkschojniczanka.pl 4 miesięcy temu

Podopieczni Tomasza Fojuta pokonali przy M12 zespół Jaguara Gdańsk, który zajmuje w tej chwili drugie miejsce w tabeli IV Ligi Pomorskiej, wygrywając 4:3.

Od samego początku spotkania nasza ekipa dyktowała tempo i była zdecydowanie lepsza, stwarzając więcej groźnych akcji. Pomimo oddanych strzałów, żaden z nich nie wpadł do siatki. Rywale próbowali kontrować, ale pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Strzelanie rozpoczęło się w II części spotkania. Bramkę otwarcia w 54’ minucie spotkania strzelił kapitan zespołu rezerw, Marcin Trojanowski. Na 2:0 podwyższył Daniel Skiba. Rywale odpowiedzieli po dziesięciu minutach, kiedy to Dawida Lica pokonał Bartłomiej Kula. Na to trafienie odpowiedział Trojanowski, podwyższając prowadzenie na 3:1. Na 4:1 trafił Jakub Goliński.

Kiedy wszyscy już myśleli, iż właśnie takim wynikiem zakończy się spotkanie, inicjatywę przejął Jaguar, który strzelił dwie bramki, w tym jedną w doliczonym czasie gry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3 i wygraną Chojniczanki. Pomimo takiego obrotu spraw, trener zespołu rezerw Tomasz Fojut, pozytywnie ocenia spotkanie.

„Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem od rywala, a to zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Bardzo się cieszę, iż potrafiliśmy stworzyć kilka ciekawych sytuacji oraz iż moi zawodnicy byli agresywny w odbiorze, oraz dobrze zorganizowani zarówno, o ile chodzi o obronę, jak i działania w fazie ataku.

Trochę szkoda końcówki meczu, ponieważ przy wyniku 4-1 oddaliśmy inicjatywę zagrywając zbyt często długie podania, które nie trafiały do nikogo, a ta sytuacja spowodowała, iż straciliśmy niepotrzebnie dwie bramki. Ogółem mecz oceniam bardzo pozytywnie i mam nadzieję, iż nie zwolnimy tempa w nadchodzących spotkaniach” – powiedział po spotkaniu trener Tomasz Fojut.

29. kolejka IV Ligi Pomorskiej: Chojniczanka Chojnice – Jaguar Gdańsk

1:0 – Trojanowski (54’)
2:0 – Skiba (58’)
2:1 – Kula (65’)
3:1 – Trojanowski (67’)
4:1 – Goliński (82’)
4:2 – Czerwiński (84’)
4:3 – Czychowski (90’+4)

Chojniczanka II: Dawid Lic, Maciej Kiełkucki (Filip Lemańczyk 69’), Jakub Romanik, Marcin Trojanowski (Filip Mosek 78’), Mateusz Meyer (Miłosz Detmer 71’), Alef Firmino (Killian Benvindo 46’), Czesław Raburski, Daniel Skiba (Jakub Chudziak 69’), Jakub Żywicki, Sebastian Golak, Jakub Goliński.