Ruch nie poszedł za ciosem. Remis ze Zniczem na Stadionie Śląskim (zdjęcia)

2 miesięcy temu
Zdjęcie: 2024.07.28 Chorzow Pilka nozna Pierwsza Liga Betclic 1 Liga Sezon 2024/2025 Ruch Chorzow - Znicz Pruszkow N/z {persons} Foto Marcin Bulanda / PressFocus 2024.07.28 Chorzow Football Polish Betclic Firs

W niedzielne popołudnie na Stadionie Śląskim mierzyły się zespoły, które znakomicie rozpoczęły sezon 2024/25. Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Odrę Opole 2:0 i zajmował pozycję wicelidera tabeli. Z kolei Znicz Pruszków także miał na koncie trzy punkty, po zwycięstwie w Warszawie z Polonią.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gości. Znicz miał przynajmniej dwie sytuacje, które mogły zakończyć się zdobyciem bramki. Najpierw uderzenie głową Pawła Moswika z trudem obronił bramkarz chorzowian Jakub Szymański. Goście reklamowali, iż piłka była już za linią, ale jak pokazały powtórki, nie mieli racji. Później zaś Szymański udanie interweniował po strzale Bartłomieja Ciepieli z ok. 12 metrów.

W przerwie aż trzech zmian dokonał trener Janusz Niedźwiedź. Ruch po zmianie stron spisywał się lepiej. Wreszcie zaczął zagrażać bramce Znicza. Daniel Szczepan dwukrotnie stawał przed szansą na zapewnienie „Niebieskim” zwycięstwa. Najpierw jego „główkę” obronił Piotr Misztal, a w samej końcówce pruszkowian uratował słupek.

Ruch nie poszedł więc za ciosem i nie zanotował drugiego zwycięstwa z rzędu.

– Biorę to na karb tego, iż nowa drużyna musi się zgrać. Dziesięciu zawodników to nowi, którzy dołączyli do zespołu. To dla mnie naturalny proces, który musi w każdej drużynie wystąpić – iż zawodnicy muszą poznać filozofię. Walczyliśmy odważnie, do samego końca, by wygrać (…) Druga połowa była dużo lepsza. Przede wszystkim kreowaliśmy duże zagrożenie pod bramką. Cztery sytuacje powinny skończyć się golem. Jeszcze ich nie wykończyliśmy, ale wierzę, iż kontynuując naszą pracę, w kolejnych spotkaniach będziemy takie sytuacje wykorzystywać i wygrywać mecze – podsumował spotkanie trener Ruchu Janusz Niedźwiedź.

Zobacz zdjęcia z meczu Ruch – Znicz (Fot. Marcin Bulanda)

Komplet punktów po dwóch kolejkach Betclic 1. Ligi mają jedynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Górnik Łęczna. Zespół z Chorzowa spadł na czwartą pozycję. W następnej kolejce „Niebiescy” ponownie zagrają na Stadionie Śląskim. W piątek, 2 sierpnia, podejmą Pogoń Siedlce (początek o godz. 20.30).