Rusza przebudowa ulicy Oficerskiej

3 miesięcy temu

Prace infrastrukturalne dotarły wreszcie do Stradomia. Niedawno informowaliśmy o przypadku ulicy Mehoffera, gdzie niedokładność wykonawcy, doprowadziła do zerwania asfaltu i wylania go na nowo. Podobna sytuacja ma miejsce na ulicy Oficerskiej, rozkopywana jest stara, żwirowa nawierzchnia, w miejsce której wylany zostanie asfalt. Ta inwestycja kosztowała Magistrat prawie dwa miliony złotych.

Więcej informacji nt. rozpoczętych już prac drogowych, udziela rzecznik prasowy częstochowskiego Miejskiego Zarządu Dróg, Maciej Hasik:

Przebudowa będzie polegać na podniesieniu nośności konstrukcji drogi w istniejącym pasie drogowym. Jej zakres obejmuje wykonanie jezdni o szerokości 5,5 m i długości 528 m; chodnika o szerokości 2 m i długości ok 155 m oraz pobocza o szerokości 0,75 m. Zaplanowano także roboty związane z likwidacją rowów przydrożnych i budową wpustów deszczowych wraz z przyłączami do istniejącej kanalizacji deszczowej, a także budowę 9 brakujących przyłączy kanału sanitarnego w ul. Oficerskiej.

To wszystko brzmi imponująco, jednak przypadek ulicy Mehoffera pokazuje, iż wykonawca czasami może mieć zupełnie inne zamiary, co do egzekucji projektów przedstawionych przez MZD:

Prace planowo mają zakończyć się jeszcze jesienią. Pozostaje więc mieć nadzieję, iż na wiosnę 2024 roku nie dojdą do nas informacje o błędach ze strony wykonawcy, a co za tym idzie o konieczności zrywania nawierzchni, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową drogą.

Idź do oryginalnego materiału