Ruszył sezon na kąpiele i są pierwsze ofiary. Utonięcie w jeziorze Sajenko

6 godzin temu
​​​​​​​Początek upalnego weekendu przyniósł najgorsze możliwe wiadomości z turystycznej stolicy Podlasia. W sobotnie popołudnie w Augustowie rozegrały się dramatyczne sceny, które po raz kolejny przypominają, jak niebezpiecznym żywiołem jest woda. Mimo błyskawicznej reakcji służb ratunkowych i długiej walki o ludzkie życie, na jeziorze Sajenko doszło do pierwszego w tym sezonie letnim utonięcia w okolicy. Policja i służby ratownicze apelują o rozsądek w korzystaniu z kąpieli. To niezwykle ważne, bo nadciągające upały będą zachęcały do ochładzania się w wodzie. Dramatyczna walka ratowników na brzegu

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sobotę, 20 czerwca, na popularnym akwenie Sajenko. Tuż po godzinie 17:00 dyżurny służb ratunkowych otrzymał dramatyczne zgłoszenie o tonącym, 58-letnim mężczyźnie. Z przekazanych informacji wynikało, iż człowiek ten wszedł do jeziora, znajdując się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Nurkowie sprawnie zlokalizowali i wyłowili poszkodowanego na brzeg. Tam natychmiast rozpoczęto intensywną resuscytację krążeniowo-oddechową. Mężczyznę w stanie krytycznym przetransportowano do szpitala, jednak lekarze byli bezradni – życia 58-latka nie udało się uratować.

Alkohol wciąż głównym zabójcą nad wodą

Podlaska policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia dokładne przyczyny tego dramatu i po raz kolejny wystosowała dramatyczny apel do mieszkańców oraz turystów. Statystyki są przerażające –
Idź do oryginalnego materiału