Sabina Jarząbek i Patryk Marszałek zwycięzcami 33. Międzynarodowego Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli

141 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie biegu głównego 33. Międzynarodowego Ulicznego Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli. Najszybciej 5-km trasę pokonał Patryk Marszałek, reprezentujący GUKLA Bratkowice. Wśród kobiet triumfowała Sabina Jarząbek z KKL Kielce.

28-letni Marszałek wygrał czasem 15:08. Drugi wpadł na metę Ukrainiec Sergii Okseniuk z Łucka (15:24), a na trzeciej pozycji finiszował Aleksander Dragan z KKL Kielce (15:31). Na szóstym miejscu został sklasyfikowany najlepszy zawodnik ze Stalowej Woli, Marcin Nowak (16:50) – zwycięzca kategorii M-40.

Patryk Marszałek

Znakomicie spisała się na stalowowolskich Alejach Jana Pawła II najszybsza z pań. Sabina Jarząbek uzyskała czas 16:34 i w klasyfikacji open zajęła czwarte miejsce. Miejsce drugie wśród kobiet zajęła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec (17:05), a trzecie Dominika Łukasiewicz z Nadira Jędrzejów (17:35).

Sabina Jarząbek

Najszybszą zawodniczką z naszego regionu była Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Zajęła szóste miejsce wśród kobiet, pierwsze w kategorii wiekowej K-40, 44. w open, czas 19:38.
Na mecie na zawodników czekała Magdalena Więckowicz – prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli i przewodniczący Rady Nadzorczej SANBanku – Stanisław Cisek, którzy wręczali każdemu uczestnikowi biegu pamiątkowy medal.
W tym roku Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli był głównym sponsorem wydarzenia.
Najlepsi zawodnicy, a także zdobywcy drugich, trzecich i czwartych miejsc w biegu głównym – oddzielnie kobiety i mężczyźni – otrzymali nie tylko medale i puchary, ale także nagrody pieniężne: 600 zł (I miejsce), 400 zł (II), 300 zł (III), 200 zł (IV).
Honorowy patronat nad biegiem sprawował prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny Stal Stalowa Wola we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.
Przed startem do biegu głównego odbywały się biegi dziecięce na dystansie 250 i 400 m oraz biegi młodzieżowe na 800 m.