Główna alejka cmentarza przy kościele św. Pawła w Sandomierzu zostanie wyremontowana. Odnowiona będzie też brama główna nekropolii.
Ksiądz Krzysztof Rusiecki, proboszcz parafii tłumaczy, iż brama wymaga renowacji, ponieważ elementy, które ją tworzą są w złym stanie.
– Odnowione zostaną furtki oraz sam mur, w którym są liczne ubytki. Wybudowane zostaną też nowe schody. Poza tym chcemy zrobić alejkę z kostki brukowej, która będzie prowadzić od bramy w głąb cmentarza Jest taka pilna potrzeba, ponieważ teraz główna alejka jest z gruzu, resztek cementu i żwiru. Pod wpływem opadów te materiały często zapadają się, bo nie tam utwardzenia, co jest problemem dla osób odwiedzających groby swoich bliskich – mówi proboszcz.
Prace na cmentarzu św. Pawła rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia. Na remont bramy i alejki cmentarnej parafia otrzymała 20 tysięcy złotych z urzędu marszałkowskiego w Kielcach.
Nekropolia była założona w 1809 roku, znajduje się tam wiele zabytkowych nagrobków.

1 godzina temu













