“Senior maluszka tuli” – kolejna odsłona wyjątkowej akcji w poznańskim szpitalu

11 miesięcy temu

„Senior maluszka tuli” to wyjątkowy, międzypokoleniowy program realizowany od 2019 roku w szpitalu miejskim im. F. Raszei. Powstał, by pomóc rodzicom i pracownikom szpitala w opiece nad noworodkami. Dotyczy to sytuacji, w których dzieci muszą zostać dłużej w szpitalu, a rodzice lub opiekunowie muszą wrócić do domu, np. do pracy, do pozostałych dzieci lub gdy mamy nie są w pełni sił po porodzie. By zapewnić maluchom bliskość, seniorzy mogą je tulić, spędzać czas czy opiekować się nimi. Wszystko to za zgodą rodziców.

W akcji mogą brać udział osoby zdrowe, które ukończyły 60. rok życia. W tegorocznej odsłonie bierze udział 17 wolontariuszek. Część ma już za sobą pierwsze szkolenia i rozpoczęła część praktyczną, która odbywa się pod okiem pielęgniarek lub położnych, a także z pomocą tych, które brały udział w pierwszej edycji.

Dopiero po zakończeniu praktycznej części szkolenia seniorki oficjalnie będą mogły rozpocząć wolontariat.

„Wolontariusze spędzają czas z noworodkami, obniżając ich stres i poziom lęku, co ma duże znaczenie w przypadku tak małych dzieci, których układ odpornościowy dopiero się rozwija.” – wyjaśnia Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP

Tegoroczny projekt to efekt współpracy Miasta Poznania, Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei oraz realizatora zadania: “Pelikan” – Towarzystwa Wspierania Chorych i Potrzebujących im. dra Kazimierza Hołogi.

Idź do oryginalnego materiału