Seniorce, która zgubiła się w Płocku, pomogły strażniczki miejskie

2 tygodni temu

Podczas zimowego wieczoru 3 grudnia, na płockich ulicach wydarzyła się niecodzienna sytuacja. Zdezorientowana starsza kobieta błąkała się po mieście, nie pamiętając swojego imienia ani miejsca zamieszkania. Wszystko zaczęło się około godziny 19:00, kiedy dyżurny Straży Miejskiej w Płocku otrzymał zgłoszenie o osobie potrzebującej pomocy w rejonie ulicy Jachowicza.

Jak informuje rzeczniczka prasowa straży miejskiej, Jolanta Głowacka, patrol natychmiast udał się na miejsce. Funkcjonariusze napotkali tam starszą kobietę, która twierdziła, iż nie potrafi sobie przypomnieć drogi do mieszkania swojej córki. Ta seniorka wydawała się być kompletnie zagubiona.

Strażniczki zdecydowały się na rozmowę z kobietą w celu ustalenia jej tożsamości i adresu zamieszkania. W odpowiedzi na ich pytania otrzymywały jednak rozbieżne informacje. Kobieta podawała różne adresy mieszkań, które jak się okazało były niewiarygodne. Mając na uwadze niską temperaturę, strażniczki zdecydowały się zaprosić seniorkę do środka służbowego pojazdu. Po chwili poszukiwań w torebce kobieta odnalazła swój dowód osobisty.

78-letnia kobieta zapewniła, iż choć doświadcza czasem zaników pamięci, nie potrzebuje medycznej pomocy. Często nie pamięta swojego imienia i nie wie, gdzie jest. Niestety, nie miała przy sobie żadnych kontaktów do członków rodziny. Na podstawie adresu w dowodzie osobistym patrol został skierowany do miejsca zamieszkania kobiety, jednak okazało się, iż mieszka tam sama.

Strażniczki postanowiły skorzystać z mediów społecznościowych i dzięki nim udało im się namierzyć numer telefonu do wnuka zgubionej seniorki. Po krótkiej rozmowie podał on numer do swojej matki. W ten sposób po kilkunastu minutach na miejscu interwencji pojawiła się córka zgubionej kobiety i odebrała ją od strażniczek – relacjonuje Jolanta Głowacka.

Płocka Straż Miejska apeluje, aby osoby starsze cierpiące na problemy z pamięcią miały zawsze przy sobie numery kontaktowe do najbliższej rodziny. To znacznie przyspieszy działania służb w sytuacjach, które wymagają szybkiego ustalenia informacji umożliwiających bezpieczny powrót osoby do domu.

Idź do oryginalnego materiału