Seniorzy Czarnych Nakło rozgromili Sportis Łochowo

3 dni temu

Wczoraj, 14 września 2024 roku na stadionie miejskim w Nakle nad Notecią o godz. 19:00 przy sztucznym świetle seniorzy Czarnych Nakło podejmowali drużynę Sportis Łochowo. Mimo zimna i dużego wiatru nie zabrakło kibiców i sympatyków nakielskiej drużyny. Drużyna gości w pierwszej kolejce oddała mecz walkowerem, bowiem miała problem ze skompletowaniem składu, a drugi mecz przegrała. Przed meczem przedstawiciel KPZPN w Bydgoszczy wręczył puchar kapitanowi drużyny trampkarza Czarnych Nakło za awans do III ligi okręgu. Początek meczu bardzo spokojny i wyrównany, ale z upływem czasu Czarni uzyskiwali przewagę. W 13 min. po podaniu Kamila Wisiorka pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobywa A. Piskorski. Trzynaście minut później A. Megger podwyższa wynik na 2:0. Zabójcze dla drużyny Sportisu było sześć minut od 29 do 34. W tym okresie piłkarze Czarnych Nakło strzelają pięć bramek (w 29 i i 31 min. A. Megger, w 30 min. K. Born, w 33 i 34 min. K. Wisiorek), Nie był to jednak koniec festiwalu strzeleckiego gospodarzy. Jeszcze przed przerwą w 41 min. bramkę zdobywa A. Piskorski, a przed ostatnim gwizdkiem przed przerwą w 45 min. bramkę zdobywa K. Born. Po przerwie piłkarze Sportisu Łochowo grają z wiatrem i starają się zmienić niekorzystny rezultat. Seniorzy Czarnych pod wiatr nie zamierzali ograniczyć się tylko do bramek strzelonych przed przerwą. W 50 min. A. Piskorski strzela kolejną bramkę, w 58 i 65 min. kolejne bramki zdobywa K. Born. Kolejne bramki są autorstwa K. Wisiorka w 67 i 78 min. Ostatnią bramkę w wczorajszym meczu zdobywa wprowadzony na boisko po przerwie D. Kulczyk w 82 min. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, raz piłka trafiła w porzeczkę oraz słupek. Wygrana Czarnych Nakło w pełni zasłużona.

Czarni Nakło – Sportis Łochowo 15:0 (9:0)

Bramki dla Czarnych Nakło zdobyli: K. Born i K. Wisiorek po 4, A. Piskorski i A. Megger po 3 oraz D. Kulczyk

Czarni Nakło zagrali w składzie: R. Kwissa, A. Lemke(od 46 min. F. Górecki), R. Malikowski (od 66 min. K. Kaleta), R. Grodzki, J. Rożek (od 55 min. W. Sarnecki), M. Duda (od 46min. M. Jurek), R. Jagodziński (od 55 min. O. Franczak), A.Piskorski (od 66 min. M. Jaruzal), K. Born, A. Megger (od 66 min. D. Kulczyk), K. Wisiorek,

tekst: Tadeusz Sobol

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski