Sensacja w Świdniku. Avia w drugiej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski

3 godzin temu

Avia Świdnik zagra w drugiej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski. Nasz trzecioligowiec wyeliminował na własnym stadionie po rzutach karnych lidera II Polonię Bytom.

W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, choć przyjezdni prowadzili już w pewnym momencie 2:0 po golach Kamila Wojtyry oraz Wojciecha Szumilasa. Do kontaktu w 37 minucie doprowadził Andriy Remenyuk, a gola na wagę dogrywki w 90 minucie strzelił Wiktor Marek.

Dodatkowe 30 minut lepiej rozpoczęła Polonia, która znów wyszła na prowadzenie po golu Dominika Koniecznego, ale chwilę później wyrównał Remenyuk. O wyniku musiały więc przesądzić rzuty karne, a w nich Avia triumfowała 6:5.

O drugą rundę Pucharu Polski zawalczą jeszcze dwie drużyny z regionu. O godzinie 19:00 Górnik Łęczna zagra u siebie z Puszczą Niepołomice, a 2 października Motor Lublin na wyjedzie zmierzy się z Unią Skierniewice.