W sobotę, 14 grudnia, oficjalnie został zainaugurowany sezon narciarski w Beskidach. Tym razem otwarcie sezonu odbyło się w Istebnej.
Jak dotąd inauguracja Beskidy Winter GO odbywała się dwukrotnie w Wiśle, Szczyrku i rok temu w Ustroniu. Sezon 2024/25 otworzyła Istebna.
– Beskidy od lat przyciągają miłośników białego szaleństwa z całej Polski i zagranicy. Nasze województwo oferuje ponad 50 ośrodków narciarskich, położonych w Beskidach i na Śląsku Cieszyńskim. Dzięki doskonale przygotowanej infrastrukturze narciarskiej, bogatej bazie noclegowej i gastronomicznej, a także trosce o zdrowie i bezpieczeństwo turystów, Beskidy stały się jednym z najważniejszych centrów sportów zimowych w kraju. Warto podkreślić, iż w ostatnich latach infrastruktura narciarska w Beskidach została gruntownie zmodernizowana. Największe zmiany zaszły w Szczyrku, Wiśle czy Istebnej, gdzie powstały nowoczesne wyciągi i trasy narciarskie, spełniające najwyższe standardy. Przykładem jest ten tutaj ośrodek Złoty Groń, oferujący trasy dostosowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy – akcentuje marszałek Wojciech Saługa.
Odwiedzający Beskidy mają w sumie do dyspozycji 200 kilometrów tras zjazdowych i 50 ośrodków narciarskich.
– Nasze miejscowości, takie jak Wisła, Szczyrk, Ustroń, Bielsko-Biała, Brenna, Zwardoń, Istebna czy Korbielów, to nie tylko doskonałe warunki narciarskie, ale także bogata oferta kulturalna i rekreacyjna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od licznych tras zjazdowych, biegowych na Kubalonce, po trasy skitourowe dla miłośników bardziej wymagających form aktywności. Po dniu spędzonym na stoku zapraszamy do skorzystania z oferty barów Apres Ski, ośrodków SPA oraz degustacji regionalnej kuchni – podsumowuje marszałek województwa.
Narciarze mogli szusować już w listopadzie
Jako pierwszy, pod koniec listopada, otworzył się na narciarzy ośrodek Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej w Szczyrku. Stok położony jest na wysokości ponad 930 metrów i ze względu na swoje niewielkie nachylenie wybierany jest głównie przez tych, którzy dopiero uczą się jazdy na nartach i desce. W weekend będzie można poszusować od godziny od 9:00 do 20:00.
W sezonie 2024/2025 będzie drożej
Ceny karnetów skipass poszły w górę o 5 proc. Do świąt Bożego Narodzenia karnet dzienny będzie kosztował 150 złotych za osobę dorosłą, a od świąt do 7 stycznia – 185 złotych. W czasie zimowych ferii za całodziennych karnet trzeba będzie zapłacić 170 zł i 160 zł dla dziecka. w tej chwili w sprzedaży są także karnety 14-dniowe, które można wykorzystać na w dowolne dni w każdym sezonie, czyli od otwarcia pierwszej stacji narciarskiej do jej zamknięcia. Kosztuje on 1799 złotych oraz 1659 złotych w bilecie ulgowym.