Siatkarki BAS Kombinat Budowlany wygrały w Szczyrku. W sobotę jadą do Kobyłki.

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Siatkarki białostockiego BAS z wyjazdu na południe Polski wróciły z dwoma punktami zaliczając porażkę z WTS Solna Wieliczka i w poniedziałek zwyciężając 3:2 z SMS Szczyrk 3:2. W sobotę czeka je wyjazd na mecz do Kobyłki z miejscowym EASY WRAP Volley. Pierwszy set rozpoczął się od przewagi gospodyń, które prowadziły już 9:2 i 11:5. Dopiero wtedy przyjezdne poderwały się do walki zmniejszając straty 8:11. Niestety zawodniczki SMS znowu odskoczyły i do samego końca utrzymywały przewagę 5-6 punktów wygrywając ostatecznie do 19. W drugim secie walka trwała walka punkt za punkt aż do stanu 12:12. Dopiero wtedy białostoczanki przełamały się i odskoczyły do stanu 14:12 i 18:15. Gospodynie poderwały się doprowadzając do remisu 19:19 i rozpoczęła się wyrównana końcówka, gdzie raz jedna, a raz druga drużyna uzyskiwała minimalna przewagę. Dopiero przy stanie 22:22 ekipa BAS zdobyła kolejna trzy punkty wygrywając 25:22. Początek trzeciego seta to znowu wyrównana walka punkt za punkt do stanu 11:11. Potem znowu zawodniczki BAS-u opanowały nerwy zdobywając przewagę prowadząc 16:12 i 20:14. Białostoczanki stopniowo powiększały przewagę prowadząc już 21:15 i kontrolując sytuację wygrały ostatecznie 25:18. W czwartym