Siatkarki UNI Opole zakończyły sezon. Na siódmym miejscu w kraju

5 miesięcy temu

W rewanżowym pojedynku w Stegu Arenie z z Energą MKS Kalisz nie dały rywalkom większych szans zwyciężając w trzech setach. A iż w hali rywalek triumfowały po tie breaku (więcej TUTAJ), to rachunek dwumeczu jest prosty.

Siatkarki UNI Opole zakończyły sezon

Premierowa partia rozgrywanego w środę starcie nr 2 od początku do końca toczyła się pod dyktando miejscowych. Dość gwałtownie odskoczyły one przyjezdnym, a potem kontrolowały sytuacje triumfując ostatecznie 25:19.

Po zmianie stron długo wydawało się, iż sprawy będą miały podobny obrót. Kaliszanki jednak w końcu się obudziły i doprowadziły do remisu po 22. Za to na samym finiszu podopieczne Nicoli Vettoriego zachowały więcej zimnej krwi i triumfowały najniższą potrzebną do tego różnicą, a i obyło się bez gry na przewagi.

W trzecią odsłonę lepiej weszły przyjezdne, ale z biegiem czasu znowu opolanki zaczęły dyktować warunki gry. Na tyle, iż od „połowy” seta trzymały już rękę na pulsie i ostatecznie zwyciężyły 25:20.

Uni Opole – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:23, 25:20)