Siedem minut i po sprawie. Przerwana seria Mławianki

1 tydzień temu

Cztery mecze bez przegranej rozbudziły apetyty kibiców Mławianki. W silnej grupie wybrali się do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie podopieczni Michała Kolanowskiego zmierzyli się z tamtejszym Świtem. Gospodarze nie dali żadnych szans naszym graczom.

Trudno wygrać spotkanie, kiedy po siedmiu minutach przegrywa się różnicą dwóch goli. Pierwszy padł za sprawą celnego uderzenia z rzutu karnego. Faul popełnił Ivan Hurenko, a skutecznym egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się Patryk Kamiński.

Minęło sto osiemdziesiąt sekund, a nowodworzanie wyprowadzili kolejny cios. Norbert Florczak dał się zupełnie zaskoczyć. Mocne uderzenie Jacka Traczyka z blisko trzydziestu metrów wylądowało w siatce.

Goście z Mławy próbowali wrócić jeszcze do gry. W końcówce premierowej odsłony stworzyli sobie trzy wyborne okazje strzeleckie. Niestety na przeszkodzie stanął bramkarz. Mateusz Prochoń zatrzymał zarówno Mateusza Karola (dwa razy) jak i Kacpra Zielskiego.

Druga połowa przyniosła kolejne akcje Mławianki. Kontaktowej bramki jednak przez cały czas nie było. Do bramki nie zdołali pocelować m.in. Joao Odillon i Jakub Tworek.

Zdecydowanie skuteczniejsi w sobotnie popołudnie okazali się reprezentanci Świtu. W 88. minucie przypieczętowali wygraną. Z jedenastu metrów (rzut karny) nie pomylił się tym razem Andrij Yampol.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Mławianka Mława 3:0 (2:0)
Mławianka: Florczak – Markowicz (90. Kurowski), Mikołajewski, Smirnov, Hurenko, Masalov (46. Karwowski), Zielski (46. Hreben), Stefański, Karol (46. Tworek), Grabowski (81. Powązka), Odillon

Pozostałe wyniki XXVIII kolejki (3-4 maja): Lechia – Legionovia 3:1, GKS Wikielec – Jagiellonia II 0:3, Warta – GKS Bełchatów 2:1, Victoria – Olimpia 1:3, ŁKS Łomża – Legia II 3:1, Pogoń – Pelikan 3:1, Unia – Broń 3:1, Pilica – Concordia 0:1

18. Pilica Białobrzegi 28 19 26:66

XXIX kolejka (10-12 maja): Świt – Lechia, Mławianka – Pilica (sobota godz. 16), Concordia – Unia, Broń – Pogoń, Pelikan – ŁKS Łomża, Legia II – Victoria, Olimpia – Warta, GKS Bełchatów – GKS Wikielec, Jagiellonia II – Legionovia

Fot: Bogdan Jakubowski