Muzyka towarzyszyła mu w życie od zawsze. Doktor Maciej Kierył z zawodu jest lekarzem anestezjologiem. W pewnym momencie doszedł do wniosku, iż słuchanie muzyki działa bardzo pozytywnie na proces zdrowienia. Odtwarzanie utworów muzycznych na sali operacyjnej pomaga zespołowi operacyjnemu w skupieniu się, a pod koniec zabiegu sprzyja relaksacji.
Z doświadczeń lekarskich Macieja Kieryła wynika, iż również chorzy, gdy słuchają łagodnej muzyki szybciej zdrowieją i są optymistycznie nastawieni do procesu leczenia. W swojej pracy zawodowej zetknął się także z dziećmi niepełnosprawnością intelektualną i okazało się, iż terapia muzyką również przynosi pozytywne efekty.
Pan Maciej stworzył więc autorską metodę terapii zwaną mobilną rekreacją muzyczną. w tej chwili posługują się nią pedagodzy i terapeuci. Pan doktor niedawno odwiedził Gorzów, by poprowadzić zajęcia swoją własną metodą. Tu mieszka jego uczennica terapeutka Mariola Pierzchalska. Z kilkoma innymi miejscami w naszym województwie zetknął się też na swojej zawodowej drodze. Na początku kariery lekarskiej leczył też w Rokitnie.
Realizacja Łukasz Zalewski.

2 godzin temu
![Roztoczańskie Chóralia 2026 w Łaszczówce. Ich śpiew zachwycił publiczność [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xga-4x3-roztoczanskie-choralia-2026-w-laszczowce-ich-spiew-zachwycil-publicznosc-1782209373.jpg)














