Skuteczny rewanż Legionovii. Dwudziestka Mateusza

1 rok temu

W rundzie jesiennej Mławianka zaskoczyła konkurentów z Legionowa. Teraz gracze z podwarszawskiego miasta postarali się o rewanż. Mateusz Koliński musiał wyjmować piłkę z siatki aż pięciokrotnie.

Trener Piotr Rzepka postawił zdecydowanie na młodzież. Trochę z konieczności, bowiem za nadmiar żółtych kartek musiał pauzować Joao Odillon, a kontuzję stawu skokowego leczy Patryk Kostyka. Efekt był taki, iż w wyjściowej jedenastce pojawiło się aż sześciu młodzieżowców (aż pięciu to wychowankowie klubu).

Goście zaczęli rywalizację od mocnego uderzenia. Po ośmiu minut prowadzili już różnicą dwóch bramek. Najpierw Patryk Koziara wykorzystał sytuację sam na sam z naszym bramkarzem. Natomiast w 8. minucie przymierzył celnie z rzutu karnego. „Jedenastka” została podyktowana zatrzymanie piłki ręką przez Aleksandra Olczaka.

Mławianie wrócili gwałtownie do równowagi. Niemalże od razu zaliczyli kontaktowe trafienie. Michał Stryjewski wykorzystał błąd techniczny Daniela Chorosia. Przejął piłkę, po czym nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem bramkarza rywali.

Z kolei o wyrównanie zadbał Mateusz Stryjewski. Jego imiennik Karol zagrał przytomnie w pole karne. Mocna „bomba” wpadła pod poprzeczką.

Mecz rozpoczął się na nowo – każda ze stron próbowała przechylić szalę na swoją korzyść. Szarża Karola zakończyła się zablokowanym strzałem Mateusza Sobotki. Natomiast Maciej Rogalski nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Stryjewskiego.

Skuteczniejsza okazała się Legionovia. W 65. minucie objęła ponownie prowadzenie – głowę do dośrodkowania z rzutu rożnego przyłożył umiejętnie Konrad Zaklika. Natomiast w końcówce sukces gości przypieczętowali Dariusz Zjawiński i Szymon Wiejak.

Mławianka Mława – Legionovia Legionowo 2:5 (1:2)
Mławianka: Koliński – Kurowski, M. Rogalski, Komorowski, Markowicz, Tworek (46. Sobotka), Olczak, Skudynowski, Mat. Stryjewski, Mich. Stryjewski, Karol

Pozostałe wyniki XXXII kolejka (2-4 czerwca): Błonianka – Olimpia 1:1, Pilica – Concordia 4:0, Warta – ŁKS II 0:0, Legia II – Unia 1:1, Świt – Jagiellonia II 2:3, Broń – Pogoń 1:2, Ursus – Pelikan 1:2, Sokół – Lechia – przełożony na 7 czerwca

18. Ursus Warszawa 32 24 39:68

XXXIII kolejka (10-11 czerwca): Sokół – Błonianka, Lechia – Ursus, Pelikan – Broń, Pogoń – Świt, Jagiellonia II – Mławianka (niedziela godz. 12), Legionovia – Legia II, Unia – Warta, ŁKS II – Pilica, Concordia – Olimpia

Klasyfikacja strzelców: 20 – Mateusz Stryjewski (Mławianka), 18 – Szymon Wiejak (Legionovia), Michał Stryjewski (Mławianka), 17 – Szymon Sołtysiński (Pelikan), 16 – Arkadiusz Ciach (Świt), Kamil Zalewski (Olimpia), 15 – Joao Odillon (Mławianka), Marcin Szymczak (Broń)

Fot: Bogdan Jakubowski