Śląsk lepszy od gospodarzy w Opawie

radiowroclaw.pl 2 miesięcy temu
Piłkarze Śląska Wrocław pokonali na wyjeździe SFC Opawa 2:0 w spotkaniu towarzyskim.

Sparing z szóstą ekipą na drugim poziomie rozgrywkowym w Czechach zapowiadał się jako cenna przeprawa przed startem gry o punkty. Jacek Magiera zdecydował się na kilka zmian w wyjściowym składzie względem meczu ze Slavią. Serafina Szotę zastąpił Tommaso Guercio, a Jakub Jezierski zagrał na pozycji Patricka Olsena. Początek pojedynku był dość spokojny. Częściej przy piłce byli podopieczni goście, ale pierwszą groźną sytuację skonstruowali gospodarze. Jaroslav Malek dobrze znalazł się na prawej stronie i wypatrzył w polu karnym rosłego Jiriego Janoscina. Ten uderzył głową, ale piłka powędrowała obok bramki. Trzy minuty później odpowiedzieli wrocławianie. Po wywalczeniu piłki na połowie ekipy z Opawy, na centrę zdecydował się Mateusz Żukowski. Futbolówka trafiła do Sebastiana Musiolika, jednak ten był dobrze pilnowany przez obrońcę i nie zdołał adekwatnie złożyć się do strzału. Mocniej bramce rywali Trójkolorowi zagrozili w 14. minucie. Krótko rzut rożny rozegrali Petr Schwarz oraz Matias Nahuel. Hiszpan przez chwilę podprowadził piłkę i mocno uderzył. Matous Babka odbił strzał przed siebie i żaden z piłkarzy Śląska nie zdążył do dobitki. W kolejnych minutach także dominował Śląsk. Po ładnie przeprowadzonym ataku pozycyjnym w 17. minucie Peter Pokorny zagrał kapitalną piłkę do Piotra Samca-Talara. Skrzydłowy WKS-u miał niezłą okazję, przymierzył, ale strzał okazał się minimalnie niecelny. W 22. minucie z kolei po raz pierwszy nieco mocniej musiał się wykazać Rafał Leszczyński. Czescy zawodnicy wymienili kilka szybkich podań aż w końcu...