Ślązaczki nie miały sobie równych w turnieju Trzuskawica Cup

1 godzina temu
Zdjęcie: Ślązaczki nie miały sobie równych w turnieju Trzuskawica Cup


Zwycięstwem piłkarek nożnych AP Bumerang Ruda Śląska zakończył się VI turniej Trzuskawica Cup. Zawody tradycyjnie rozegrano na obiektach w podkieleckich Nowinach.

Młode Ślązaczki pokonały w rzutach karnych 3:1 Zagłębie Lubin. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis.

Radości z sukcesu swoich podopiecznych nie krył trener Czesław Wowra.

– Jesteśmy dumni z całego zespołu, z naszych rodziców i ogólnie z klubu. W tym roku osiągnęliśmy wielki sukces, jakim było mistrzostwo Polski. Potwierdziliśmy, iż jesteśmy najlepsi na tym największym międzynarodowym turnieju, jakim jest Trzuskawica Cup. Bardzo nas też cieszy szkoleniowo, iż mogliśmy się zmierzyć z mistrzem Czech, Spartą Praga. U nas na Śląsku ogólnie mocno się rozwija kobieca piłka nożna, dziewczęco-młodzieżowa. Jest boom na futbol, jest dużo dziewczynek, które zaczynają trenować. Staramy się od najmłodszych roczników szkolić je już w naszym zespole, a teraz chcemy też wejść na poziom już bardziej seniorski – zaznacza.

21.06.2026. Nowiny. VI edycja turnieju Trzuskawica Cup / Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce

Maja Gąsior z Akademii Piłkarskiej Bumerang Ruda Śląska, ma receptę na zwyciężanie.

– Jesteśmy drużyną, wszyscy razem gramy, razem wygrywamy. Po prostu nie ma tak, iż każda gra sama, tylko gramy jak najwięcej piłką – zdradza.

Lena Kina z Zagłębia Lubin wylicza, czego zabrakło, aby zdobyć złoto.

– Brakowało nam doskoku, szybkiej gry, decyzji w strzałach i skończyło się jak się skończyło. Jesteśmy mimo to bardzo zadowolone z drugiego miejsca, bo przegraliśmy tylko z mistrzyniami Polski – podkreśla.

21.06.2026. Nowiny. VI edycja turnieju Trzuskawica Cup / Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce

Tomasz Wilman, współorganizator turnieju Trzuskawica Cup, ocenia, iż poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy.

– Więcej drużyn do nas przyjeżdża z Europy, wszyscy chwalą sobie organizację, poziom, zaangażowanie wszystkich drużyn, wszystko co tu się dzieje. Są zachwyceni obiektami, bazą hotelową, więc tak naprawdę promocja regionalna jest na wysokim poziomie dla nas. Potencjał gminy Nowiny jest ogromny do organizowania tego typu zawodów. Liczymy, iż ten turniej będzie się rozwijał z roku na rok i stanie się wydarzeniem światowym – mówi.

W turnieju wzięło udział blisko 700 dziewcząt, które reprezentowały 40 drużyn z 7 krajów.


Idź do oryginalnego materiału