„Słonie” tracą pierwsze punkty w sezonie, ale wciąż są niepokonane. Remis z Ruchem [WIDEO]

tarnow.ikc.pl 1 miesiąc temu

Tarnów wiadomości. Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS zremisował na swoim boisku z Ruchem Chorzów 1:1 w ramach 5. kolejki Betclic 1. Ligi. Piłkarze Marcina Brosza przerwali passę zwycięstw, która trwała od początku ligi.

Po 4 wygranych w tym sezonie Bruk-Bet Termalica Nieciecza była faworytem do zwycięstwa w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów. Gospodarze przystąpili do spotkania bez Wojciecha Jakubika, który jest po zabiegu rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych i czeka go dłuższa przerwa w grze. Koledzy z drużyny wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem wspierającym młodzieżowca „Słoni”. Przed pierwszym gwizdkiem w Niecieczy uczczono pamięć zmarłego w niedzielny poranek Franciszka Smudy.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy wykreowali kilka dobrych sytuacji sytuacji pod bramką Bruk-Bet Termaliki. To jednak miejscowi pierwsi trafili, a strzelcem był Morgan Fassbender. Dla Niemca to pierwsza bramka w sezonie.

Po zmianie stron podrażniony Ruch mocno ruszył do ataku i zdołał wyrównać. Z rzutu wolnego dośrodkowanie Sadloka wykorzystał strzałem głową Daniel Szczepan. W 78′ minucie meczu czerwoną kartką został ukarany Arkadiusz Kasperkiewicz i gospodarze ostatnie minuty musieli radzić sobie w osłabieniu.

Działo się po obu stronach barykady, ale więcej bramek nie padło. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Kolejny mecz już w środę 21 sierpnia. Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmie Wisłę Płock. Początek meczu o godzinie 18:00.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Morgan Fassbender (14), 1:1 Daniel Szczepan (64)

Termalica: Adrian Chovan – Taras Zawijskyj (58. Daniel Cieśla, 81. Gabriel Isik), Lukas Spendlhofer, Arkadiusz Kasperkiewicz, Artem Putiwcew, Maciej Wolski – Andrij Dombrowskyj, Maciej Ambrosiewicz, Jakub Różycki (58. Kacper Karasek) – Morgan Fassbender (58. Kamil Zapolnik), Andrzej Trubeha (69. Damian Hilbrycht).

Ruch: Martin Turk – Martin Konczkowski, Andrej Lukić, Szymon Szymański, Maciej Sadlok (85. Mateusz Szwoch), Szymon Karasiński (72. Łukasz Moneta) – Soma Novothny (72. Bartłomiej Barański), Nono, Denis Ventura (90+3. Łukasz Góra), Wojciech Łaski – Daniel Szczepan.

Morgan Fassbender! @BB_Termalica prowadzi 1:0! #BBTRCH