Smaki, tradycja i dobra zabawa u progu wakacji na III Festiwalu KGW

nos-portal.pl 1 godzina temu

GMINA MAŁDYTY. Podczas III Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Małdyty w Wilamowie były kulinarne emocje, konkursy i wspólna zabawa. Gospodynie oraz gospodarze z całej gminy pokazali, iż pielęgnowanie dziedzictwa i budowanie lokalnej wspólnoty mają się tu znakomicie.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych / Fot. Archiwum organizatora

Zapach regionalnych potraw unosił się nad Wilamowem od pierwszych godzin wydarzenia. To właśnie tutaj odbył się III Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Małdyty – święto mieszkańców, które połączyło tradycję, kulinaria i integrację w najlepszym wydaniu.

Tegoroczne spotkanie udowodniło, iż koła gospodyń wiejskich są nie tylko strażnikami lokalnych zwyczajów, ale również motorem wielu społecznych inicjatyw. Organizatorem wydarzenia było KGW „Wilamowianki”, a festiwal został zrealizowany dzięki dotacji udzielonej przez Gminę Małdyty. Na uczestników czekały degustacje, konkursy oraz liczne okazje do wspólnego świętowania.

Dobra zabawa, integracja, podtrzymywanie lokalnych tradycji i tak trzeba żyć / Fot. Archiwum organizatora

Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był konkurs kulinarny na Najlepszą Zupę Festiwalu. Jury nie miało łatwego zadania, jednak ostatecznie zwycięstwo przypadło KGW i Gospodarzom Wiejskim Sambrodzianki z Sambrodu. Ich propozycja zdobyła uznanie zarówno za smak, jak i sposób podania, zapewniając im festiwalowy tytuł.

Nie zabrakło także emocji związanych z wyborem Miss Festiwalu KGW 2026. Ten zaszczytny tytuł trafił do reprezentantki KGW Arniewo z Jarnołtowa, która zachwyciła publiczność i jury swoją energią oraz wdziękiem.

Młodzi lokalni artyści zaprezentowali próbkę swoich umiejętności / Fot. Archiwum organizatora

Festiwal był jednak przede wszystkim okazją do spotkań i wspólnego spędzenia czasu. Śmiech, rozmowy i muzyka towarzyszyły uczestnikom przez cały dzień. Wydarzenie stało się doskonałym otwarciem wakacyjnego sezonu i kolejnym dowodem na to, iż mieszkańcy gminy Małdyty potrafią nie tylko doskonale gotować i organizować lokalne inicjatywy, ale także świetnie się bawić.

Można też było sprawdzić się w strzelaniu z łuku / Fot. Archiwum organizatora
Idź do oryginalnego materiału