Sofia Wydra ze Stali Stalowa Wola czwartą siedmioboistką Polski

1 dzień temu

W Warszawie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U 20 w Wielobojach. Czwarte miejsce w siedmioboju zajęła Sofia Wydra z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola.

Zdobyła 5022 pkt, co jest nowym rekordem klubu oraz nowym rekordem województwa podkarpackiego w wieloboju U 20.
W pierwszym dniu zawodów Sofia startowała w czterech konkurencjach. W biegu na 100 m ppł uzyskała szósty czas, 15,32. W skoku wzwyż była trzynasta – 159 cm, w pchnięciu kulą trzecia – 10,95 (rek. życ.), a w biegu na 200 m czwarta (26,06).
Drugi dzień mistrzostw lekkoatletka Stali rozpoczęła od skakania w dal. Była trzecia w tej konkurencji – 5,13. Jeszcze lepiej spisała się w rzucie oszczepem, a więc w swojej koronnej konkurencji, w której dwukrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski w kategorii Młodziczek. W Warszawie poprawiła swoją „życiówkę”. Oszczep przez nią rzucony poleciał na odległość 43,27. Dobry rezultat, czwarty w 19- osobowej stawce zawodniczek, uzyskała w ostatniej konkurencji, w biegu na 800 m – 2:22,65.
Łącznie zdobyła 5022 pkt, które dały jej czwarte miejsce w Polsce w kategorii do lat 20. Mistrzostwo wywalczyła Carmen Nowicki z WLKS Wrocław – 5518 pkt, wicemistrzynią została Paulina Nawrot z MOSiR CSiR Dąbrowa Górnicza – 5412 pkt, a brązowa medalistką Maja Kleszo z KU AZS Politechniki Opolskiej – 5213 pkt.