Sokół: 3×5

sokolkleczew.pl 9 godzin temu

Sokół dzisiaj, 5 października, w 5 meczu na własnym boisku odniósł 5 zwycięstwo!
Oznacza to, iż jest przez cały czas jedyną drużyną, która nie straciła żadnego punktu w meczach domowych.

Dzisiejsze zwycięstwo nad Pogonią Nowe Skalmierzyce było pierwszym w historii spotkań trzecioligowych pomiędzy tymi drużynami.
Kibice po raz kolejny obejrzeli na kleczewskim Stadionie Miejskim interesujące i trzymające w napięciu do ostatnich minut spotkanie.
Pierwsze 30 minut meczu kontrolował Sokół. Było dużo walki w środku pola. Ostatnie piętnaście minut należała do Pogoni. Żaden z zespołów jednak nie przeprowadził skutecznej akcji, która dałaby gola.
Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, co oznacza, iż gra z obydwu stron zdecydowanie się poprawiła i kibice mogli oglądać lepszy mecz.
Na prowadzenie wyprowadził biało-zielonych w 63 minucie Filip Młodożeniec, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, zastępując Adriana Kwiatkowskiego.
Czternaście minut później było już 2:0 dla kleczewian. Sokół przeprowadził zmasowany atak na bramkę rywali, jednak przy czterech stuprocentowych sytuacjach obronną ręką wychodził bramkarz drużyny spod Kalisza. Piłka dopiero po kolejnym strzale, który oddał Jan Paczyński, załopotała w siatce rywali.
Pogoń nie zraziła się niepowodzeniem i w 84 minucie wyprowadziła skuteczny kontratak, który na gola zamienił Nikodem Ciupka.

Sokół Kleczew – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:1 (0:0)

63′ Filip Młodożeniec, 77′ Jan Paczyński – 84′ Nikodem Ciupka

Sokół: Szabłowski – Zimmer, Kaptur, Bartosiak, Andrzejewski J. – Kwiatkowski (58′ Młodożeniec), Słowiński (58′ Paczyński), Sopoćko, Iwiński, Brikner (79′ Andrzejewski K. – ż.k.) – Retlewski (ż.k.)