Sokół Kamień – Głogovia 3:1. Trzy celne „główki” i trzecie zwycięstwo z rzędu

5 miesięcy temu

Sokół Kamień pokonał w ostatniej kolejce Głogovię. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu jedenastki trenera Łukasza Chmury. Także trzeci mecz z rzędu, w którym jego drużyna strzela trzy gole.

Wynik otworzył strzelec wyborowy nie tylko drużyny z Kamienia, ale całej 4 ligi – Kacper Piechniak. Dwie pozostałe bramki dla Sokoła zdobyli wypożyczeni na rundę wiosenną ze Stali Stalowa Wola, Kacper Wydra i Bartosz Pikuła. Cała trójka strzelała gole… głową.
W 13. minucie Patryk Marut przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów prawą stroną boiska. Południowoafrykańczyk, Rakhmidi Manamela nie był w stanie dogonić pomocnika Sokoła i „Marucik” wpadł z piłką w pole karne i dograł ją wprost na głową Kacpra Piechnika, a ten umieścił ją w górnym rogu bramki.
Niedługo po przerwę strzelec gola zaliczył efektowną asystę przy trafieniu Kacpra Wydry. Po wyrzucie piłki z autu, stojąc tyłem, zagrał wzdłuż bramki i jego imiennik dopełnił formalności. Za chwilę bramkarz Głogovii skapitulował tego dnia po raz trzeci. Wiktor Stępniowski – jeden z najlepszych piłkarzy na boisku – dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej na szóstym metrze wyskoczył Bartosz Pikuła i futbolówka ugrzęzła w siatce.
Sokół mógł zdobyć kolejne bramki. Będący na czystej opozycji kilka metrów do bramki Piechniak nie trafił w piłkę, a Marut przegrał pojedynek „sam na sam” z Lipką.
W 84. minucie w niegroźnie wyglądającej sytuacji piłka trafiła w rękę kapitana Sokoła, Adriana Piekuta i sędzia podyktował rzut karny. Polit, zastępujący w bramce Siudaka, wyczuł intencję Staszczaka, ale uderzenie było bardzo mocne i piłka wylądowała pod poprzeczką bramki.
W środę, 24 kwietnia Sokół gościł będzie w Łańcucie.

SOKÓŁ KAMIEŃ – GŁOGOVIA 3:1 (1:0)
1-0 Piechniak (13), 2-0 Wydra (58), 3-0 Pikuła (68), 3-1 Staszczak (84 – rzut karny)
SOKÓŁ: Polit – Majka (87 Synoś), Piekut, Zbyradowski, Pikuła – Jędryas (58 Rurak), Podstawek (76 Łuczyk), Stępniowski – Marut (90 Tłuczek), Piechniak, Wydra (84 Dec).
GŁOGOVIA: Lipka – Cząba, Osuch, Maćkowiak (46 Kmiotek), Staszczak – Rudakov, Pilecki, Czop, G.Płonka, Manamela (46 Podiachev) – Woźniak.
Sędziował Michał Grabowski (Jarosław). Żółte kartki: Zbyradowski, Majka – Cząba.

W pozostałych meczach 24. kolejki: Pogoń-Sokół – Lechia 2:0 (2:0), Błękitni – Resovia II 4:1 (3:1), Cosmos – Stal Ł. 3:3 (2:1), Legion – Korona 3:1 (2:1), Igloopol – Wisłok 1:2 (1:2), Izolator – Ekoball 0:2 (0:1), Stal II Rz. – Sokół KD 1:2 (0:0), Polonia – JKS mecz odwołany na wniosek policji, odbędzie się 1 maja.

Najlepsi strzelcy: 22 – Piechniak (Sokół K.), 19 – Reiman (Stal Ł.), 16 – Nowak (Sokół KD.).

25. kolejka, 24 kwietnia (środa): Stal Łańcut – Sokół (18)
26. kolejka, 28 kwietnia (niedziela): Sokół Kamień – Ekoball (16).