Solaris otworzył fabrykę pod Poznaniem. Firma zapowiada dalsze inwestycje i nowe miejsca pracy

1 dzień temu

Nowa inwestycja firmy Solaris położona jest na terenie gminy Środa Wlkp. To właśnie w tym rejonie producent od 1998 roku posiada również główną spawalnię stalowych szkieletów do produkcji autobusów i trolejbusów.

Solaris uruchomił nową halę montażową

Nowo uruchomiona hala posiada powierzchnię ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych i jest przeznaczona do finalnego montażu autobusów miejskich.

Ten etap produkcji dotychczas realizowany był wyłącznie w Bolechowie k. Poznania, teraz zaś będzie realizowany równolegle w obu fabrykach. Nowy obiekt pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne Solarisa o około 500 pojazdów rocznie. To także istotny krok w kierunku osiągnięcia poziomu produkcji i sprzedaży do poziomu 2 000 pojazdów w ciągu roku - podkreśla Solaris.

Nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu

W nowym zakładzie pracę znalazło blisko 300 osób, a kooperacja z lokalnymi partnerami biznesowymi ma przyczynić się do utworzenia kolejnych kilkuset miejsc pracy w regionie.

To jednak nie koniec inwestycji na terenie gminy Środa Wielkopolska. Spółka zapowiedziała budowę kolejnego zakładu produkcyjnego, pod który zabezpieczono już 47 hektarów gruntów. Nowa fabryka, przeznaczona m.in. do produkcji autobusów międzymiastowych, ma rozpocząć działalność operacyjną w 2029 roku.

Solaris wzmacnia pozycję na rynku

Spółka od lat należy do czołowych producentów autobusów miejskich w Europie i utrzymuje pozycję lidera rynku autobusów zeroemisyjnych.

Tylko w ubiegłym roku Solaris dostarczył klientom 1 631 pojazdów. Aż 86 proc. z nich stanowiły autobusy nisko- i zeroemisyjne, w tym modele bateryjne, wodorowe oraz trolejbusy.

https://zwielkopolski24.pl/wiadomosci/w-poznaniu-powstaje-nowy-gigant-polskiego-przemyslu-obronnego-podpisano-wazne-dokumenty/N24rlCMYce4b3iZvnNLt
Idź do oryginalnego materiału