Spartanie z medalami

extra.info.pl 10 miesięcy temu

Zawodnicy Sparty Jaworzno mają za sobą intensywny, ale i bardzo udany weekend. Jaworznianie wzięli udział w zmaganiach podczas Mistrzostw Polski Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego oraz Turnieju Młodych Mistrzów w Ju-Jitsu, które odbywały się w Katowicach.

Reprezentacja Sparty Jaworzno do turniejów przystąpiła w okrojonym składzie, ale i tak zdołała wywalczyć prawdziwy worek medali. W sumie było to 18 krążków – pięć złotych, 10 srebrnych oraz trzy brązowe.

W Turnieju Młodych Mistrzów wystartowali: Ela Bułaś, która wywalczyła złoto oraz srebro, Igor Warzecha – złoto i brąz oraz Zuzia Imbor – srebro i brąz. Jeszcze więcej medali spartanie wywalczyli na Mistrzostwach Polski. Zuzia Warzecha wywalczyła dwa złote krążki, po dwa srebra sięgnęli Wiktoria Lorek, Julia Cieślak i debiutant – Filip Łaźnia. Oliwia Cieślak skończyła zawody ze złotem i brązem, a Patryk Jaromin i Gracjan Bąk dołożyli po srebrnym medalu. Poza podium znaleźli się tym razem Martin Pacwa oraz Igor Kras. Mimo to należą się im brawa za ambitną postawę na macie. Warto dodać, iż dla Igora był to absolutny debiut na zawodach i dobry początek do zbierania cennych doświadczeń.

Przed spartanami kolejne pracowite tygodnie. W najbliższych dniach 12-osobowa delegacja zawodników z klubu będzie walczyć na największej kimoniarskiej imprezie w Polsce – Mistrzostwach Polski BJJ w Warszawie. Start w zawodach odbywa się przy wsparciu miasta Jaworzna w ramach zadania „Sportowe Jaworzno – propagowanie i rozwój sportów walki w Jaworznie” oraz przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub 2023”.