Sportowcy jadą na igrzyska

laszczow.pl 2 miesięcy temu

Gmina Łaszczów będzie mieć swoich przedstawicieli na tegorocznych Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS. Prawo startu w zawodach, które odbędą się za tydzień w Stężycy w powiecie ryckim, łaszczowska reprezentacja wywalczyła w niedzielę 21 lipca podczas 25. Święta Sportu Powiatu Tomaszowskiego.Kwalifikację na igrzyska wojewódzkie zdobyły cztery pierwsze gminy spośród 11 sklasyfikowanych. Pierwsze miejsce zajęła Gmina Rachanie, drugie Susiec, na trzeciej pozycji uplasował się Ulhówek, a na czwartej Łaszczów, któremu do podium zabrakło zaledwie 7 punktów.

Spośród reprezentantów gminy Łaszczów najlepiej wypadli – Mariusz Jurkiewicz, który był najlepszy w przerzucaniu opony traktorowej zawodników urodzonych w 2006 roku i starszych oraz zwyciężczynie turnieju piłki nożnej kobiet.

Na drugim stopniu podium stanęli – Helena Lizak w rzucie lotką do tarczy kobiet rocznika 2006 i starszych, drużyna mężczyzn w przeciąganiu liny w tej samej kategorii wiekowej oraz reprezentacja, występująca w slalomie z taczką i kostką słomy, którą tworzyli – Maciej Krawczyk, Ksawery Szyper, Piotr Borowiak, Aleksandra Czok i Agnieszka Wojciechowska.

Na trzecich pozycjach niedzielne zawody ukończyli – Bartłomiej Oleńczuk w rzucie lotką do tarczy chłopców rocznik 2006 i młodszych oraz Karolina, Helena i Tomasz Lizakowie, startujący w wieloboju rodzinnym. Blisko podium była również męska reprezentacja piłkarzy, która zajęła czwarte miejsce.

Podczas Święta Sportu Powiatu Tomaszowskiego zostały rozegrane także III Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne „Aktywna Wieś”, w których poszczególne gminy reprezentowały wybrane sołectwa. W tej rywalizacji Gmina Łaszczów również zajęła czwarte miejsce, o które postarali się mieszkańcy Sołectwa Domaniż. Na podium stanęły reprezentacje – gminy Ulhówek – Tarnoszyn, gminy Jarczów – Hodywańce i gminy Bełżec – Bełżec I.

Razem ze sportowcami z gminy Łaszczów z awansu na zawody wojewódzkie cieszył się m.in. burmistrz Mariusz Zając.

Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS i zawody „aktywna Wieś” odbędą się 28 lipca w Stężycy w powiecie ryckim.