Sportowe sukcesy w Dobrzeniu Wielkim

opowiecie.info 2 godzin temu

Klub LUKS „Gwiazda Dobrzeń Wielki i ARI Klub Karate Kyokushin z nowymi osiągnięciami na skalę ogólnopolską i międzynarodową.

27-29 września zawodnicy Klubu LUKS „Gwiazda odnieśli wielki sukces na Mistrzostwach Polski Juniorów w skokach na trampolinie, skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie U16. Gospodarzem wydarzenia był Klub LUKS „Gwiazda Dobrzeń Wielki. Ostatnie takie zawody odbywały się 17 lat temu. Dla uczestników było to nowe doświadczenie, któremu świetnie stawili czoła.

W skokach na trampolinie tytuł Mistrzyni Polski po raz piąty obroniła Weronika Antoszczyk. Miejsce drugie zajęła Paulina Wójcik, a miejsce trzecie Helena Wróbel. W kategorii drużynowej zawodniczki LUKS „Gwiazdy zdobyły złoto. W kategorii skoków synchronicznych pierwsze miejsce zajęły Weronika Antoszczyk i Paulina Wójcik, natomiast wicemistrzyniami zostały Helena i Zofia Wróbel. W skokach na ścieżce w klasie 1 złoto wywalczyła Arina Storozhuk. Drugie miejsce w klasie 2 zdobyła Natalia Gucwa. Na podwójnej trampolinie miejsce 1 zajęła Julia Gładki. Zawodniczki zostały przygotowane przez trenera Adama Antoszczyka.

Łącznie Klub LUKS „GwiazdaDobrzeń Wielki zdobył 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal, co dało 126 punktów do Ministerialnej Klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Kolejny sukces należy do zawodniczek ARI Klub Karate Kyokushin. Podczas jednego z treningów Pan Wójt Piotr Szlapa wręczył Jasminie Jendrzej i Adriannie Niemczyk powołania do kadry narodowej, wystawione przez Polską Federację Karate Shinkyokushinkai. Już pod koniec października zawodniczki będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy we Wrocławiu. Adrianna Niemczyk weźmie również udział w Japan Open w Tokio.

Zdjęcia: Klub LUKS „Gwiazda” Dobrzeń Wielki i ARI Klub Karate Kyokushin