Spotkanie z policjantem w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie – pogadanka ma temat bezpieczeństwa.

1 godzina temu

23 czerwca 2026r w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie odbyło się wyjątkowe spotkanie z funkcjonariuszem policji, panem sierżantem Dawidem Strychalskim z Komisariatu Policji w Szubinie. Wizyta miała na celu przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach podczas zbliżających się wakacji letnich -zarówno na drodze, jak i w codziennym życiu. Już od pierwszych minut spotkania w sali panowała atmosfera zaciekawienia. Policjant, ubrany w pełny mundur, wzbudził ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Rozpoczął od prostych pytań: „Kto wie, czym zajmuje się policjant?”, „Dlaczego ważne jest, aby znać zasady bezpieczeństwa?”. Dzieci chętnie odpowiadały, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Podczas pogadanki pan policjant omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, przypomniał o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz o tym, jak zachować się, gdy zaczepi nas nieznajoma osoba. Wykorzystał przy tym prezentację multimedialną, która pomogła najmłodszym lepiej zrozumieć omawiane tematy. Jednym z zagadnień była ochrona przed atakiem psa. Pan sierżant wyjaśnił co należy zrobić, gdy napotkają psa, który jest agresywny. Uczył je, jak przyjąć „pozycję na żółwia” dzięki której, w razie ataku, najważniejsze części ciała są chronione, a dziecko może zminimalizować ryzyko poważniejszych obrażeń. Dzieci mogły zadawać pytania, a policjant cierpliwie i z uśmiechem na wszystkie odpowiadał. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblaskowy breloczek. Wspólne zdjęcie z policjantem było miłym zwieńczeniem tego pouczającego dnia. Takie spotkania nie tylko uczą, ale i budują zaufanie do służb mundurowych. Dzięki nim dzieci od najmłodszych lat wiedzą, iż policjant to ktoś, do kogo można zwrócić się o pomoc, a zasady bezpieczeństwa to coś, co warto znać i stosować każdego dnia. Tego typu inicjatywy pokazują, jak ważna jest kooperacja służb mundurowych z placówkami edukacyjnymi już od najmłodszych lat. Dziękujemy za poświęcony czas i pouczającą rozmowę na temat bezpieczeństwa.

materiał: Aleksandra Janiszewska
zdjęcia: archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Idź do oryginalnego materiału